Інші НАТО Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

У Варшаві відбулися святкування приєднання країн Вишеграду до НАТО

Прем’єр-міністри Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини відзначили ювілей присутності в Північноатлантичному альянсі

Прем’єр-міністри країн Вишеградської групи відзначили ювілей присутності в НАТО. У варшавській 1 Бронетанковій бригаді прем’єри Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини підбили підсумки 20-років присутності в Північноатлантичному альянсі, і вказали напрямки подальшого розвитку НАТО. Згодом спільно спостерігали за навчаннями солдатів, передає Польське радіо.

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак вітаючи прем’єр-міністрів країн Вишеграду наголошував на значенні альянсу та його силі. «Ми творимо спільноту, яка є найсильнішим союзом в історії світу», – підкреслював міністр.

У свою чергу прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький у своїй промові вказав, що конфлікт в Україні і кібербезпека, – це одні з найважливіших завдань для НАТО. Глава уряду Польщі підкреслив, що Альянс повинен відповідати викликам, які стоять перед ним, і співпраця в рамках Вишеградської групи допоможе в цьому.

«Ми хочемо разом з вами та іншими союзниками надалі продовжувати працювати заради вдосконалення нашої північноатлантичної колективної системи оборони. Сімдесятирічна історія Альянсу вчить, що це необхідна умова, щоб ми через тридцять років могли разом, спільно, безпечно відзначати сотий день народження НАТО», – наголошував Матеуш Моравєцький.

Після офіційних промов політиків солдати представили свої бойові вміння, над полігоном пролетіли винищувачі F-16 і штурмові вертольоти, у дію також вступили бронетранспортери і артилерія.

Варшавські урочистості це частина «Тижня НАТО». Протягом тижня в багатьох місцях Польщі були організовані заходи, пов’язані з ювілеєм приєднання Польщі до Альянсу. Кульмінацією урочистостей буде зустріч президентів країн Вишеградської групи у вівторок у Празі.

Польща, Чехія і Угорщина вступили в НАТО 12 березня 1999 року. Словаччина, яка, разом з Польщею, Чехією та Угорщиною належить до Вишеградської групи, приєдналася до Альянсу у 2004 році.

Related Posts