НАТО Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

У Варшаві обговорять збільшення присутності військ США в Польщі

Наступного тижня відбудеться зустріч представників польського Міністерства національної оборони з представниками Пентагону

Зустріч чиновників польського Міністерства національної оборони з делегатами Міністерства оборони США заплановано у Варшаві в середині тижня, передає Польське радіо.

Ініціативу збільшення присутності американських військ у Польщі голова Бюро національної безпеки Павел Сольох прокоментував словами: «Справи йдуть у правильному напрямку». Як він додав, польсько-американським розмовам на цю тему динаміки додав лозунг «Форт Трамп», що прозвучав на зустрічі президента Польщі Анджея Дуди з президентом США Дональдом Трампом: «Після осіннього візиту президента (Польщі до США – ред.) справи дуже пришвидшилися. У середині найближчого тижня приїде віце-міністр з Пентагону, він розмовлятиме з керівництвом нашого Міністерства національної оборони. На цих розмовах будуть присутніми представники президента Анджея Дуди. Почекаймо результатів, але ми впевнені, що справи йдуть у доброму напрямку», – сказав голова Бюро національної безпеки Павел Сольох.

Наприкінці лютого Павел Сольох був на розмовах у Пентагоні, Білому домі та Державному департаменті (тобто МЗС) США. Після цього він повідомив, що збільшення присутності американських військ у Польщі відбуватиметься поступово і в цій справі не слід очікувати одноразового рішення.

Наразі в Польщі дислокуються прибилизно чотири тисячі американських солдатів, які є частиною східного флангу сил НАТО. Польща відстоює ініціативу розміщення на своїй території постійної військової бази США.

Related Posts