Антиросійський фронт Балтія Новини Міжмор'я Позиція

Президент Латвії закликав ЄС протистояти Росії

Росія спробує вплинути на вибори в Європарламент, щоб посилити свої позиції і розділити Європу.

Про це президент Латвії Раймондс Вейоніс заявив в інтерв’ю німецькому виданню Spiegel Online, передає Європейська правда.

Офіційна Рига з 2014 року спостерігає “чітко агресивну політику Росії із досягнення геополітичних цілей”, зазначив Вейоніс.

Президент Латвії особливо наголосив на необхідності “надійного засобу залякування”, яке не дозволить Росії одного разу напасти на ще одну європейську країну.

Вейоніс підкреслив, що більшість етнічних росіян в Латвії живуть в балтійській країні протягом кількох поколінь, і лише невелика частина з них уразлива для “спроб вплинути на країну з Москви”. Однак подібні спроби “ні в якому разі не можна недооцінювати”, зазначив латвійський президент.

За його словами, російська влада “намагається здійснити дуже сильний вплив на російськомовні ЗМІ” в Латвії, поширюючи через них свою пропаганду.

Президент Латвії висловив упевненість в тому, що Росія спробує вплинути на вибори в Європарламент, які пройдуть в країнах Євросоюзу з 23 по 26 травня 2019 року. Кремль буде діяти, щоб “посилити проросійські сили в Парламенті ЄС і розділити Європу”, заявив Вейоніс.

“Всі демократи повинні бути готові до цього”, – додав він.

Вейоніс зазначив, що Євросоюзу і НАТО слід більшою мірою доповнювати один одного в питаннях оборони

Related Posts