Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Позиція Польща Про Україну

Польський євродепутат: Росія надалі є найбільшою небезпекою для України і ЄС

Даріуш Росаті сказав, що Путін боїться санкцій та єдності ЄС, а тому він намагається її підірвати, передає Польське радіо.

Агресивні дії Кремля і порушення територіальної цілісності України повинні вплинути на ще більшу солідарність в Європейському Союзі та країн Східного партнерства. На цьому у вівторок, 12 березня, наголосив у Європейському парламенті польський євродепутат Даріуш Росаті.

У вівторок Європарламент ухвалив резолюцію, у якій євродепутати наголосили, що ЄС повинен бути готовим ввести наступні санкції проти Росії, якщо ця країна надалі буде порушувати міжнародне право.

«Хоча як від Євромайдану, так і від незаконної анексії Криму минуло вже понад п’ять років, у ЄС ми не можемо забути, що це Росія надалі становить найбільшу небезпеку не тільки для України, але також для Євросоюзу. Агресивні дії Кремля і порушення територіальної цілісності України повинні вплинути на ще більшу солідарність не тільки в ЄС, але також з країнами Східного партнерства, котрі проводять проєвропейські реформи. Безпечні країни Східного партнерства – це також безпечніша Європа», – сказав Росаті після голосування у справі резолюції.

На його думку, Путін боїться єдності ЄС та санкцій. «А тому він намагається підірвати нашу євросоюзну солідарність. Проект Nord Stream 2, який ми засуджуємо у звіті, а також підтримка (Росією) антиєвропейських партій тільки це підтверджують», – додав Росаті.

Євродепутати наголосили у резолюції, що від 2015 року з’явилися нові простори напруженості між ЄС та Росії. Йдеться, зокрема, про вторгнення Росії в Сирії та її втручання у Лівії і Центральноафриканській Республіці, а також постійну агресію в Україні. Вони звернули увагу також на підтримку Росією антиєвросоюзних партій та праворадикальних рухів, а також втручання у політичні вибори та порушення прав людини у власній державі.

Тому євродепутати наголосили, що ЄС повинен бути готовим ввести наступні санкції проти Росії, а особливо такі, що спрямовані проти конкретних осіб. На думку депутатів, санкції повинні бути «пропорційними загрозам, що створює Росія».

У резолюції євродепутати вкотре висловили побоювання, що проект газопроводу Nord Stream 2 з Росії до Німеччини Балтійським морем може збільшити залежність ЄС від постачання російського газу та загрожувати внутрішньому ринку Євроспільноти.

Європарламент також рішуче засудив російську воєнізацію Азовського моря, регіону Чорного моря та Калінінградської області, а також постійне порушення територіальних вод європейських країн у Балтійському морі. Євродепутати закликали також владу Росії засудити комунізм та радянський режим, а також покарати його злочинців.

Related Posts