Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Росія перетворює Крим на свою військову базу

П’ять років тому РФ підступно анексувала Крим. Ці дії засудив майже весь світ, у тому числі Польща

Міністерство оборони РФ систематично переміщує на анексований Кримський півострів літаки, вертольоти, ракетні комплекси та броньовані автомобілі. Російські підрозділи, які дислокуються в Криму, регулярно беруть участь у маневрах південного військового округу, повідомляє Польське радіо.

Більшість російських інвестицій на анексованому півострові має стратегічно-військовий характер або є лише пропагандистським фасадом, за яким Росія приховує справжні проблеми кримчан, – звернув увагу заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелалов. За його словами, це давня совєтська практика – «будувати фасад, за яким приховані тріщини, проблеми, те що розсипається. Ситуація з Кримом нагадує саме таку історію», – сказав активіст.

Росія побудувала міст, який з’єднує півострів з материком, будує нові дороги, ремонтує школи й лікарні. Проте, на думку частини мешканців анексованого півострова, ці інвестиції не є найбільш необхідними. Кримчани скаржаться на високі ціни, безробіття, незручності, пов’язані з подорожами та користуванням електронними фінансовими послугами.

У березні 2014 року російське військо підступно зайняло Крим, допомогло перехопити стратегічні об’єкти і провести псевдореферендум. Анексію засудив майже весь світ, у тому числі Польща.

Анексія Криму вплинула на політику Заходу, – відзначив польський політолог Павел Коваль з Інституту політичних студій Польської академії наук. За його словами, світ був здивований, як можна ввійти на територію сусідньої держави і просто її зайняти, навіть не виймаючи прапора. «Це фактично змінило траєкторію політики на Заході, адже Захід лише тоді зрозумів (хоч раніше була Грузія), якою небезпечною може бути російська політика і що вона по суті не дотримується загальних основних принципів, передусім – що кордонів не змінюють силою», – сказав політолог.

Related Posts