Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Ринок змінюється для українців

У Польщі створюється дедалі ширша пропозиція спеціально опрацьованих для українців послуг

Ринок змінюється для українців, які сьогодні становлять майже 3,5 відсотка всього населення Польщі, повідомляє Польське радіо.

Українці не є однорідною групою, це різні типи мігрантів, а отже і різні типи споживачів, наприклад, інтернет-послуг. Хоч українці, назагал, користуються такими ж аплікаціями, як поляки, та все-таки мають свої звички, і природно, найохочіше вибирають ті послуги, які пропонуються їхньою рідною мовою, – вказує видання.

У Польщі створюється дедалі ширша пропозиція спеціально опрацьованих для українців послуг. Наприклад, у кінотеатрах є покази фільмів з українським дабінгом, деякі міста впровадили українську мову в білетоматах. Потенціал українців, як цільової аудиторії, використовують оператори мобільного зв’язку, котрі подбали, щоб в їхніх рекламах звучав Океан Ельзи.

Кшиштоф Щербач з компанії ARC Rynek і Opinia, яка проводить маркетингові дослідження та дослідження ринку, наголошує, що в їхньому дослідженні мігрантів з України чітким був поділ на дві групи: тих, які планують залишитися в Польщі, та тих, хто будуть повертатися додому. Ті, які будуть залишатися в Польщі – добре асимільовані, і вони не конче шукатимуть послуг українською мовою. Українська мова і послуги передбачені для тимчасових мігрантів, – говорить експерт.

За українців, а точніше за їхні гроші, бореться також банківський сектор, і тут ця боротьба жорсткіша, бо і гроші більші. Кожного дня з Польщі в Україну виходить 6 тисяч переказів, і це число зростає, – наголошують фахівці.

Related Posts