Аналітика Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Дослідження: 55% іноземних студентів у Польщі – з України

Крім того, серед громадян України, котрі нині перебувають у Польщі, понад 56% – це чоловіки, а приблизно 44% – жінки

Варшава, Вроцлав, Краків, Познань, Тримісто (Ґданська, Ґдиня, Сопот), Люблін, Катовіце та верхньосілезький регіон – це терени найбільшого зосередження осіб українського походження у Польщі. Водночас студенти з України складають вже 55 відсотків іноземців у польських вищих школах, передає Польське радіо.

Нині у Польщі перебуває більше українців, ніж українок. Представники чоловічої статі з України у Польщі – це понад 56 відсотків, натомість жіночої – приблизно 44 відсотки. Чоловіки переважають у містах до 100 тис. жителів та у менших населених пунктах, де вони складають 53 відсотка громадян України. Протилежні пропорції – у великих центрах. Там на понад 53 відсотка українок припадає менше 47 відсотків українців. Про це говориться у дослідженні компанії Selectivv.

Подібний гендерний розподіл може бути пов’язаний з більшим числом робочих місць у сфері послуг у великих містах, що надалі залишається сферою діяльності жінок: у ресторанах, крамницях, косметичних салонах у медицині, а також з частішою зайнятістю чоловіків на фізичній роботі у менших населених пунктах – у будівництві, виробництві та рільництві.

Згідно із найновішими дослідженнями, відомо також, що українці у Польщі найчастіше використовують банківські додатки від компаній PKO BP, Pekao, а також mBank. Крім того, приблизно 95 відсотків українців, котрі легально працюють у Польщі, мають польський банківський рахунок. Це велика зручність для громадян України, оскільки українські банки не використовують систему IBAN, а тому перерахунок коштів триває довго і є достатньо дорогим.

Крім польських банків, українці, котрі живуть у Польщі, використовують також пропозиції польських мобільних мереж. Клієнти польських мобільних операторів із встановленими українською або російською мовами у телефонах найчастіше вибирають мережі Play (40-43%), T-Mobile (36-37%), Orange (12-13%), а також Plus/Cyfrowy Polsat (9-10%).

Крім того, нині українці складають 55 відсотків від усіх іноземних студентів у Польщі. Другою найбільшою групою є студенти з Білорусі – 8 відсотків.

«Молоді українці та білоруси, котрі приїжджають до нас навчатися, йдуть працювати охочіше, ніж польські студенти. Для молоді з-за східного кордону – це іноді єдиний спосіб прожити в Польщі, а, можливо, навіть трохи заощадити. Роботодавці особливо зацікавлені у них, зокрема тому, що працевлаштовуючи студентів, вони не повинні сплачувати внески до Закладу соціального страхування. Завдяки цьому вони пропонують більшу еластичність та ліпші умови праці. Серед студентів з-за східного кордону особливо популярною є сфера гастрономії», – сказав президент компанії з працевлаштування Personnel Service Кшиштоф Інґльот.

Related Posts