Новини Міжмор'я Польща

У Польщі вчителі страйкують уже десятий день – Дуда готовий стати посередником

У Польщі десятий день поспіль триває загальнонаціональний страйк вчителів, в якому беруть участь близько 80% освітян.

Паралельно зі страйком відбуваються екзамени восьмикласників, які значною мірою приймають залучені волонтери, повідомляє Укрінформ.

Глава польського уряду Матеуш Моравецький нещодавно запропонував провести після Великодніх свят у Польщі круглий стіл щодо виходу з патової ситуації із залученням усіх зацікавлених сторін. Президент Польщі Анджей Дуда запропонував виступити посередником у переговорах, зокрема надати для переговорів приміщення президентського палацу Бельведер.

Голова Об’єднання польських вчителів (ZNP) Cлавомір Броняж зазначив, що профспілка освітян візьме участь у круглому столі. Водночас, він закликав уряд не чекати до круглого столу, а негайно відновити переговори з профспілками вчителів, зокрема з питання низьких зарплат, що можна вирішити вже зараз, а не в результаті круглого столу.

Очікується, що перше засідання круглого столу щодо розв’язання проблем освітян відбудеться не раніше наступної середи. До нього урядова сторона має намір запросити профспілки вчителів, неурядові організації, батьків та представників опозиції.

Міністр освіти Польщі Анна Залевська у середу закликала вчителів прийняти пропозиції уряду і припинити страйк до початку круглого столу.

Як інформувало агентство, по всій Польщі з 8 квітня триває безстроковий загальнонаціональний страйк вчителів, участь в якому беруть близько 80% польських шкіл та дитячих садків. Це найбільший страйк польських освітян за останні 25 років. Упродовж цього часу учні шкіл, які беруть участь у страйку, не відвідують навчальні заклади.

Об’єднання польських вчителів вимагає підняття зарплати освітянам і реформи системи освіти. Спочатку профспілкове об’єднання наполягало на збільшенні зарплати вчителів на 1 тис. злотих (7 тис. грн), а згодом погодилося на поступове підняття зарплати – на 30% в 2019 році. У свою чергу уряд запропонував збільшити зарплати вчителям в цьому році на 15%, змінити систему оцінювання вчителів, зменшити стаж тощо. За словами представників влади, у бюджеті країни зараз немає коштів для того, щоб виконати усі вимоги вчителів.

Related Posts