Балтія Новини Міжмор'я

Британський історик, який заперечує Голокост, отримав заборону в’їзду в Литву

Литовська влада відреагувала на повідомлення про те, що Девід Ірвінґ планує поїхати в місця, пов’язані з Другою світовою війною та переслідуваннями євреїв

Британський історик і публіцист Девід Ірвінґ, який заперечує Голокост, отримав заборону в’їзду на територію Литви до 15 квітня 2024 року. Про це повідомила прес-секретар Управління з питань міграції, що підлягає литовському МВС. За її словами, установа прийняла рішення щодо Ірвінґа на основі інформації, наданої МЗС Литви, повідомляє “Польське радіо”.

Таким чином, литовська влада відреагувала на повідомлення про те, що Ірвінґ восени планує поїхати в місця, пов’язані з Другою світовою війною та переслідуваннями євреїв у Польщі та країнах Балтії.

«Пропагування його (тобто Ірвінґа) поглядів, які заперечують Голокост і прославляють Адольфа Гітлера, є злочином в Литві. Ми не можемо допустити вчинення таких злочинів», – заявив голова литовської дипломатії Лінас Лінкявічюс.

Ірвінґ публічно заперечував смерть мільйонів євреїв у газових камерах нацистського концентраційного табору Аушвіц-Біркенау. У 2006 році в Австрії, де також карається прославлення нацистських злочинів, Ірвінґ був засуджений до трьох років ув’язнення; після більш ніж року його передчасно звільнили.

Related Posts