Балтія Інші Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Польща

У Варшаві триває саміт Together for Europe

Зустріч відбувається з ініціативи прем’єр-міністра Матеуша Моравєцького з нагоди 15-х роковин участі Польщі в Європейському Союзі, передає “Польське радіо”.

Саміт Together for Europe зорганізовано з ініціативи очільника польського уряду Матеуша Моравєцького з нагоди 15-річчя участі Польщі та інших центральноєвропейських країн у Європейському Союзі. До Варшави прибули представники країн, які приєдналися до ЄС протягом останніх 15-ти років: Болгарії, Хорватії, Кіпру, Чехії, Естонії, Литви, Латвії, Мальти, Румунії, Словаччини, Словенії та Угорщини, в тому числі дев’ятеро прем’єр-міністрів.

Голова Канцелярії прем’єр-міністра Міхал Дворчик звернув увагу на цілі зустрічі в Королівському замку у Варшаві: «Метою саміту є, з одного боку, підбиття підсумків 15-ти років у Європейському Союзі, підсумки дій з метою зцілення нового і старого ЄС, але також дискусія про майбутнє, про виклики, що стоять перед Європейським Союзом, про потребу співпраці».

У рамках саміту заплановано дискусійну панель та робочий обід. Представники держав, які вступили до Європейського Союзу за останні 15 років, також ухвалять спільну декларацію. Цей документ стосується необхідності дій на благо спільного ринку, потреби створення майбутнього бюджету ЄС, який враховуватиме потреби всіх країн, також нашого регіону. Крім того, декларація включатиме ініціативу поглиблення співпраці на лінії Європа-НАТО і підкреслюватиме важливість подальшого розширення Європейського Союзу.

1 травня 2004 року до Європейського Союзу приєдналося 10 держав – Кіпр, Чехія, Естонія, Литва, Латвія, Мальта, Польща, Словаччина, Словенія та Угорщина. 2007 року ЄС розширився на Румунію та Болгарію, а 2013 року – на Хорватію. Зараз у Євроспільноті 28 держав.

Related Posts