Грузія/Вірменія Новини Міжмор'я Позиція Польща

Президент Польщі: Підтримуємо європейські прагнення Грузії

Анджей Дуда сказав, що Польща, продовжуючи справу Лєха Качинського, підтримуватиме євроатлантичні прагнення Грузії

«Ми намагаємося продовжувати справу світлої пам’яті Лєха Качинського і тому підтримуємо європейські та євроатлантичні прагнення Грузії», – наголосив у вівторок, 7 травня, президент Польщі Анджей Дуда під час офіційного обіду у зв’язку з візитом президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, передає “Польське радіо”.

Президент наголосив, що Польщу та Грузію об’єднує багатовікова історія, а країни діляться як щасливими, так і трагічними моментами в історії. Він зауважив, що коли після 1921 року Грузію захопила радянська Росія, багато грузинських солдатів, зокрема високопоставлених офіцерів, прибуло до Польщі та служило у польському війську. «Багато з них після німецького та радянського нападу на Польщу 1939 року загинуло, захищаючи Польщу. Вони боролися в Армії Крайовій, під час Варшавського повстання, загинули, були вбиті совєтами у Катині спільно з польськими офіцерами та були вбиті в німецькому концтаборі Аушвіц. Вони загинули за „вашу і нашу свободу”», – наголосив Анджей Дуда.

Він зауважив, що пам’ять про ті героїчні вчинки грузинів для Польщі ніколи не буде стерта із наших сердець. «Напевно про них пам’ятав також президент Лєх Качинський у 2008 році, коли Грузія знову опинилася під радянським нападом і російські танки наближалися до Тбілісі. Він полетів до Грузії, забравши із собою інших президентів Центральної Європи для того, аби стати у Тбілісі на головній вулиці і голосно сказати: ми тут „за вашу і нашу свободу”», – сказав президент.

Очільник Польщі нагадав, що президент Качинський сказав тоді, зокрема: «Ми тут для того, бо Грузія сьогодні, завтра Україна, післязавтра країни Балтії, а потім, можливо, прийде час і на мою країну, Польщу». «Це свідчення, обов’язок і пам’ять, що він нам залишив. Нині ми намагаємося продовжувати його справу, а тому підтримуємо європейські та євроатлантичні прагнення Грузії, підтримуємо усіх людей, котрі в Грузії хочуть ідеалізувати справу реформ», – запевнив Дуда.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наголосила, що в житті кожної людини, як і в житті держави, дуже важливо мати друга, якому довіряєш та на допомогу якого можеш покладатися. Вона підкреслила, що таким другом для Грузії є Польща та лідери польської держави, починаючи від Юзефа Пілсудського.

Related Posts