Новини Міжмор'я Польща Співробітництво США

Польща отримає перші винищувачі F-35 до 2026 року

У Міноборони Польщі нагадали, що американські літаки 5-го покоління мають замінити зношені пострадянські машини

Першу ескадру американських багатофункціональних винищувачів-бомбардувальників п’ятого покоління F-35 польське військо отримає до 2026 року, а другу Польща придбає після 2026 року. Про це у четвер, 16 травня, поінформував у Сеймі заступник міністра національної оборони Польщі Войцєх Скуркєвич, передає “Польське радіо”.

За його словами, оборонне відомство пришвидшує реалізацію програми Harpia щодо придбання багатофункціональних літаків, що мають замінити застарілі пострадянські МіГ-29 та Су-22. Як зауважив Войцєх Скуркєвич, попереднє керівництво Міністерства оборони подовжило термін служби вже зношених літаків МіГ-29 з 30 до 40 років.

На початку весни Міністерство національної оборони Польщі, при нагоді опрацювання нових фінансових можливостей для програми модернізації польської армії, поінформувало, що хоче придбати винищувачі п’ятого покоління, що замінять пострадянські МіГ-29. Згодом до Сполучених Штатів полетіла польська делегація, яка почала перемовини з американською стороною у справі купівлі винищувачів F-35. Відомо, що Конгрес США попередньо погодився продати машини п’ятого покоління декільком державам, зокрема Польщі.

Related Posts