Новини Міжмор'я Позиція Польща США

Ґлінський: ,,Проросійська позиція – загроза Польщі’’

,,Це загроза для Польщі. Я здатний прямо сказати, що кожен голос за цю партію – це втрачений голос’’

Віце-прем’єр і міністр культури Пйотр Ґлінський в інтерв’ю для телебачення Republika визнав, що проросійська позиція лідерів партії ,,Конфедерація’’, які визнають себе ,,націоналістами’’, становить загрозу національній безпеці Польщі.

,,Насправді можна сказати, що середовище, яке асоціюється із партією – навіть важко сказати національною – її називають ,,національною’’, а нині ,,Конфедерацією’’, там кількох виразних лідерів крайніх поглядів. Це суміш різного роду активних діячів. Від певного часу помітно, що їхній нарратив антиамериканського характеру і водночас посередньо або прямо проросійський. Мусимо однозначно собі сказати, що так воно є, і що це величезна загроза для Польщі. Проросійську позицію для Польщі, при агресивній політиці східнього сусіда важко зрозуміти’’, – наголосив професор Ґлінський, передає “Польське радіо”.

На запитання про розташування американських баз в Польщі, віце-прем’єр Ґлінський відповів:

,,Звичайно у сучасному світі мусимо шукати підтримки та творити коаліцію в світі. Від багатьох років найвагомішим партнером, який водночас є суперпотугою та державою демократичною, є США. Відносини між Польщею та США пріоритетні і їх атакують. Зловживається різними провокаціями, наголошується на суперечностях’’,– сказав Ґлінський.

Журналіст телебачення Republika – Томаш Сакєвіч звернув увагу, що вперше від зламу 1989 року настільки помітно у громадському просторі чути гасла: ,,Американці додому’’, ,,Росія союзником’’:

,,Вони раніше були помітні на окраїнах. Тепер маємо партію із кількома відсотками підтримки, яка відкрито проголошує такі гасла і з такими гаслами іде на вибори. Звідки це береться? Чи справді у Польщі існує така ніша, яка хотіла б привернути російську систему співзалежності?’’ – запитав Ґлінського Сакєвіч.

,,Як звичайно, причини такого явища складні – вони виникають з наївності, із дій груп інтересів, маніпуляції, із різного роду ресентиментів’’, – відповів професор суспільних наук – Пйотр Ґлінський. Міністр культури вказав на вихід із арешту Матеуша Піскорського, лідера проросійської партії – Зміна, та його слова подяки лідерам партії ,,Конфедерація’’.

,,Це загроза для Польщі. Я здатний прямо сказати, що кожен голос за цю партію – це втрачений голос. Погляньмо, що вони пропонують: порвати альянс з Америкою. А хто буде нашим коаліціянтом?’’ – риторично поставив запитання віце-шеф польського уряду.

Related Posts