Новини Міжмор'я Польща

Відновлення постачання нафти з Росії до Польщі можливе 9 червня

Росія зобов’язалася очистити трубопровід «Дружба» від брудної нафти і відновити постачання сировини

Відновлення постачання нафти з Росії першою гілкою трубопроводу «Дружба» може відбутися 9 червня. Про це повідомило польське підприємство PERN, оператор мережі нафтопроводів. Учора у Варшаві відбулися перемовини польської та російської делегацій, передає “Польське радіо”.

Як написано у повідомленні після перемовин, відновлення відбудеться за умови одержання підтвердження скарг, поданих польськими та німецькими нафтопереробниками. Російська сторона заявила, що раніше трубопровід очистять від забрудненої нафти. Росіяни також зобов’язалися до 1 липня очистити усі три гілки трубопроводу «Дружба», завдяки чому до Польщі не надійде жодна додаткова партія брудної нафти. У свою чергу, PERN має транспортувати у польські нафтопереробні заводи сировину за стандартами якості, що не перевищують допустимі концентрації органічних хлоридів. Як наголошує оператор, це означає, що протягом 5 місяців польська транспортна система буде повністю очищена.

Наступний раунд перемовин запланований на 3 червня у Москві.

Також стало відомо, що віце-прем’єри Росії і Білорусі Дмітрій Козак та Ігар Ляшенка погодили план очищення трубопроводу «Дружба» від забрудненої нафти у ньому. Речник російського віце-прем’єра сказав, що Росія і Білорусь очистять трубопровід до кордону з Польщею, а постачання сировини мають відновити найпізніше у середині червня.

Related Posts