Новини Міжмор'я Польща

Польща викликала посла РФ через інформаційні дошки про Смоленську катастрофу

Польща очікує від Росії роз’яснень і усунення інформаційних дощок, встановлених біля місця катастрофи польського урядового літака в Смоленську, повідомляє “Європейська правда”.

До МЗС Польщі викликали посла РФ Сергєя Андреєва, і державний секретар Мартін Пшидач доніс йому позицію польської держави.

Він наголосив, що зміст викладеного на дошках і саме їх встановлення не було узгоджене з польською стороною.

“Польське МЗС розраховує в цьому питанні на пояснення з боку Росії  і усунення цих дощок та негайне впровадження в життя польсько-російських домовленостей, що стосуються виготовлення пам’ятника жертвам на місці катастрофи”, – заявили в МЗС Польщі.

Інформаційні дошки про Смоленську катастрофу з’явилися у Смоленську 27 травня. Вони представляють російську версію катастрофи і розміщені на території російського “Фонду сприяння примиренню народів, що беруть участь у військових конфліктах”.

Як відомо, у середині квітня 2018 року підкомітет Міноборони Польщі опублікував технічний звіт щодо Смоленської катастрофи, в якому йдеться про те, що літак Ту-154М був зруйнований під час вибуху, а вибухи відбулися над землею. 

У катастрофі загинуло 96 осіб, зокрема президент Польщі Лех Качинський з дружиною Марією.

Related Posts