Молдова/Румунія Новини Міжмор'я

Румунія відмовиться від суперечливих змін до антикорупційних законів

Прем’єр-міністр Румунії Віоріка Данчіле заявила, що відмовиться від спірних судових реформ, проти яких виступав Євросоюз, повідомляє “Європейська правда”.

Заява Данчіле сигналізує про зміну стратегії її партії після того, як її давній лідер Лівіу Драгня був поміщений у в’язницю минулого тижня.

За часів Драгні правлячі соціал-демократи домоглися низки змін в судовій системі, які були зустрінуті вуличними протестами і викликали критику з боку Європейської комісії, а також посольств західних країн в Бухаресті.

В результаті соціал-демократи програли на виборах до Європейського парламенту, і більшість румунів проголосували на референдумі проти того, щоб уряд міг змінювати закон про судочинство за допомогою надзвичайних указів, а також проти надання амністії або помилування за злочини, пов’язані з хабарництвом.

Драгня був засуджений наступного  дня після голосування до 3,5 років тюремного ув’язнення у справі, пов’язаній з фальшивим працевлаштуванням партійних працівників, і Данчіле тимчасово зайняла пост лідера партії.

“Ця тема завдала великої шкоди партії і поляризувала наше суспільство. Я хочу, щоб СДП стала партією балансу, і відтепер теми правосуддя немає на порядку денному уряду, а ми зосередимося на тих сферах, які є пріоритетними для людей, таких як охорона здоров’я, освіта та інфраструктура”, – сказала вона.

Related Posts