Новини Міжмор'я Позиція Польща

Анджей Дуда: Вибори 4 червня 1989 року були великою перемогою поляків

Президент Польщі наголосив, що 30 років тому поляки рішуче відкинули комунізм та комуністів

Вибори 4 червня 1989 року були великою перемогою поляків; великим тріумфом, що змінив світ; завдяки цим виборам та позиції поляків відбулися системні перетворення у цілій Центральній Європі», – заявив у вівторок на урочистому засіданні Сенату президент Польщі Анджей Дуда.

«Ми переживаємо дні, що, відсилаючи нас назад у минуле, мають особливе значення для історії Республіки Польща та нашого сьогодення», – підкреслив президент, передає “Польське радіо”.

«Неможливо знищити слова 1979 року, сказані Святішим Отцем на площі Пілсудського, святим Іваном Павлом ІІ, котрий волав тоді до свободи і зміни своєї батьківщини, до відновлення обличчя цієї землі Богом, що усім, хто відразу зрозумів ті слова, здавалося дивом, з тим, що сталося 1980 року – народженням найбільшого у світі громадянського руху, яким була „Солідарність”, з боротьбою 1980 років, дуже часто зі стражданням та смертю і нарешті з перемогою 1989 року, що саме таким особливим чином проявилася саме тут, у відродженому Сенаті, повністю вибраному на вільних виборах, на відміну від Сейму, для якого вибори не були повністю вільними», – сказав Дуда.

Як наголосив президент Польщі, вибори 4 червня були великою перемогою поляків. «Хоча вибори були так організовані, що до Сейму вони не були повністю вільними, однак поляки показали, що рішуче відкидають комунізм та комуністів, (…) вони відкинули той режим і владу представників Москви, тут, у Варшаві», – сказав Дуда.

Президент Польщі додав, що ті вибори були теж «великим тріумфом, що змінив світ». Він зазначив, що завдяки виборам 4 червня 1989 року і завдяки позиції поляків відбулися системні перетворення в цілій Центральній Європі, впала Берлінська стіна, потім стався розпад також Радянського Союзу. «Саме та позиція, яка, я впевнений, була спричинена закликом Святішого Отця, дала початок великому перетворенню Європи, що дехто назвав „Осінню народів”», – сказав Анджей Дуда.

Президент Польщі наголосив, що протягом 30 років, що минули від виборів у 1989 році, Польща постійно йде до Західної Європи і тільки нині починає її наздоганяти, оскільки було зроблено теж дуже багато помилок.

Related Posts