Новини Міжмор'я Польща

У польському уряді провели реконструкцію

Президент Польщі призначив сімох нових міністрів польського уряду Матеуша Моравєцького

Президент Польщі Анджей Дуда призначив сімох нових міністрів уряду Матеуша Моравєцького, а серед них також нового віце-прем’єра – Яцека Сасіна, передає “Польське радіо”.

Частина з них замінила міністрів, котрих вибрали до Європейського парламенту.

Новим міністром внутрішніх справ та адміністрації стала депутатка Права і справедливості Ельжбєта Вітек, котра замінила на цій посаді Йоахіма Брудзінського.

Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики очолила депутатка Права і справедливості Божена Борис-Шопа, замінивши Ельжбєту Рафальську.

Даріуш Піонтковський, також депутат Права і справедливості, став міністром національної освіти замість Анни Залєвської.

Крім того, призначений новий міністр фінансів – попередній віце-міністр та голова Національної податкової адміністрації Маріан Банась замінив Тересу Червінську.

У склад уряду увійшло теж двоє міністрів – членів Ради міністрів: голова Канцелярії прем’єр-міністра Міхал Дворчик та екс-віце-міністр юстиції Міхал Вось.

Також попередня віце-прем’єр Беата Шидло повідомила, що на посаду голови Соціального комітету Ради міністрів, яку вона раніше обіймала, призначений віце-прем’єр, міністр культури і національної спадщини Пьотр Ґлінський.

Призначаючи нових міністрів, президент Анджей Дуда наголосив, що нових членів уряду слід привітати та подякувати їм. Він підкреслив, що ці посади є одними з найважливіших у Польщі. Дуда подякував також новопризначеним міністрам за роботу, що їх чекає.

Водночас прем’єр Матеуш Моравєцький подякував екс-міністрам за співпрацю. Він висловив надію, що з новими членами уряду зміцниться співпраця між відомствами. Матеуш Моравєцький зазначив, що нові міністри стрибають у «потяг, що набрав швидкості».

«Я знаю, що ви не будете марнувати ані миті, а з ентузіазмом приєднаєтеся, після цієї оксамитної реконструкції, до робити. До важкої роботи, що значною мірою означає продовження праці ваших попередників», – підкреслив він.

«Усі працюємо в інтересах кожного громадянина Польщі», – наголосив Матеуш Моравєцький.

Related Posts