Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Сьогодні у Брюсселі зустрінуться Анджей Дуда і Володимир Зеленський

Під час своєї першої зустрічі президент Польщі та новий президент України обговорять співпрацю між країнами

Сьогодні у Брюсселі відбудеться перша зустріч президента Анджея Дуди з новим президентом України Володимиром Зеленським. Обидва політики мають заплановані зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом. Потім вони зустрінуться у польському представництві при Європейському Союзі в Брюсселі, передає “Польське радіо”.

Про зустріч у понеділок поінформував голова Кабінету президента Кшиштоф Щерський. Він сказав, що у Брюсселі політики мають говорити про співробітництво обох країн та про все більше число громадян України, котрі живуть та працюють у Польщі.

Щерський наголосив, що Анджей Дуда передусім хоче дізнатися про політичні плани нового лідера України. «Відомо, що до часу дострокових парламентських виборів ситуація буде розвиватися. Насправді зріла політична програма буде сформульована після цих вибрів і після вивчення їхнього результату та можливості створення нового уряду в Україні», – зазначив він.

Голова Кабінету повідомив, що президент Дуда представить теж Зеленському «нашу оцінку польсько-українських взаємин, що мають нині два виміри». «Вимір, що дуже нас зближує, тобто геополітичні інтереси, що об’єднують Польщу та Україну, а також суспільне питання, тобто факт, що нині, як ніколи раніше, ми маємо дуже велику присутність українців у Польщі», – сказав міністр.

«У 2018 році з Польщі офіційно відправлено в Україну понад 3,5 млрд доларів, а це 3 відсотка ВВП цієї країни, і вони надходять від працівників, котрі працюють у Польщі», – сказав Щерський.

Водночас, як додав він, є проблеми, пов’язані з історичною політикою. «Президент перекаже також свої сподівання з цього питання. Він повторить те, чого ми очікуємо (…) Добрим початком буде скасування заборони ексгумацій, бо це те, що треба було вже давно зробити», – вважає Щерський.

Польський президент має намір теж запросити Володира Зеленського до Польщі та передати йому запрошення на вересневі меморіальні заходи до 80-их роковин початку ІІ Світової війни.

Related Posts