Балтія Інші Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Польща

Президент Анджей Дуда візьме участь у саміті Тримор’я

У Любляні зустрінуться президенти 12 країн, розташованих між Адріатичним, Балтійським і Чорним морями

У середу 05 червня президент Анджей Дуда візьме участь у саміті Тримор’я, що розпочинається у Словенії. Гостем саміту буде також президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер – лідер держави, яка є партнером «Ініціативи трьох морів», передає “Польське радіо”.

Голова кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський оголосив, що на саміті в Любляні необхідно створити три інструменти ініціативи, які повинні доповнювати щорічні зустрічі президентів. Мова йде про офіційне заснування Фонду Тримор’я, бізнес-форуму разом з мережею торгово-промислових палат та періодичний огляд інфраструктури.

«Це буде документ, що циклічно відображатиме прогрес у реалізації ключових проектів Тримор’я, і тому буде інструментом перегляду, до якого будуть включені уряди, щоб інвестиції регулярно контролювалися та координувалися», – пояснив міністр Кшиштоф Щерський.

Представник президента Польщі також звернув увагу на те, що зустріч президентів декількох країн Європейського Союзу відбувається меншніж через два тижні після виборів до Європейського парламенту. Лідери мають обговорити майбутнє європейської політики в контексті поточних переговорів щодо кадрових призначень в інституціях ЄС.

Участь у саміті «Ініціативи трьох морів» Анджей Дуда розпочне з бізнес-форуму Тримор’я. Раніше президент Польщі зустрінеться з господарем саміту, президентом Словенії Борутом Пахором.

Ініціатива Тримор’я складається з: Австрії, Болгарії, Хорватії, Чехії, Естонії, Литви, Латвії, Польщі, Румунії, Словаччини, Словенії та Угорщини.

Два роки тому у Варшаві відбувся другий саміт Тримор’я, якого спеціальним гостем був президент США Дональд Трамп. Метою ініціативи є насамперед розвиток інфраструктурних з’єднань по осі північ-південь і зміцнення політичного співробітництва в межах Європейського Союзу.

Related Posts