Молдова/Румунія Новини Міжмор'я США

США закликали не втручатися у формування нової влади Молдови

США закликають поважати результати лютневих виборів у Молдові і застерігають від втручання у процес формування нової влади.

Про це заявила офіційний представник Держдепу США Морган Ортагус, повідомляє “Європейська правда”.

“Сполучені Штати закликають всі сторони у Молдові проявляти стриманість і домовлятися про шлях вперед через політичний діалог. Парламентські вибори 24 лютого були конкурентними і поважали основні права. Воля молдавського народу, виражена на цих виборах, повинна поважатися без втручання”, – сказано в заяві без уточнень, хто саме здійснює втручання.

“Забезпечення процвітаючого і демократичного майбутнього Молдови та її громадян є спільною метою, яку США продовжуватимуть підтримувати”, – додали у Держдепі.

Парламентська більшість у Молдові у складі проросійської Соцпартії та проєвропейського блоку ACUM обрала керівництво законодавчого органу (його очолила соціалістка Гречана), та призначила уряд на чолі з проєвропейською прем’єркою Майєю Санду. Попередня влада вважає всі суботні рішення парламенту нелегітимними. Обидві сторони звинувачують одна одну в узурпації влади.

Європейський союз на рівні Єврокомісії та високого представника з питань зовнішньої політики офіційно повідомив, що вважає легітимним обрання нового уряду.

Генсек Ради Європи став на бік нової влади Молдови і вважає безпідставним рішення розпустити парламент з боку Павла Філіпа, в.о. прем’єра за версією Демпартії (яка не визнає зміну влади у Молдові). 

Related Posts