Аналітика Балтія Новини Міжмор'я

Грибаускайте виступила у парламенті з останнім посланням на посту президента

Президентка Литви Даля Грибаускайте, термін повноважень якої завершується 12 липня, у своєму останньому річному посланні до парламенту застерегла від співпраці з ворожими державами.повідомляє “Європейська правда”.

“Незрілі політичні рішення і заяви про співпрацю з ворожими державами можуть стати повзучими загрозами, які перетворять нас на заручників, коли доведеться вибирати між поганим і дуже небезпечним”, – сказала вона.

Грибаускайте сказала, що зовнішня політика Литви заснована на “цінностях і довірі, а не на страху або на смиренні”. “Міжнародний порядок змінюється, і нам слід зберегти ціннісний хребет. Це завжди окупиться більше, ніж спроби догодити кому-небудь”, – зазначила Грибаускайте.

“Хоча мрія деяких політиків – мовчазний і з усім згідний, президент, який не заважає, – люди хочуть керівника, що захищає їхні інтереси, конституційні і людські цінності”, – заявила Грибаускайте, покритикувавши наступника Гітанаса Науседу.

Литва, яка реалізує стратегічні енергетичні проекти, не може озиратися назад, і має орієнтуватися на Захід, зазначила президентка. Вона акцентувала, що Литва повинна і надалі домагатися закриття Білоруської АЕС в Островці, адже БелАЕС побудована на небезпечному майданчику.

Говорячи про синхронізацію електромереж Балтійських країн з континентальною Європою, президентка зазначила, що з енергетикою дедалі частіше пов’язаний і політичний вплив.

“З Єврокомісією ми вже підписали політичну угоду по синхронізацію електромереж Балтійських країн з мережами Західної Європи, а в цьому місяці ми підпишемо остаточну, більш детальну угоду, в Брюсселі, коли я буду на засіданні Ради керівників ЄС. Тож давайте не будемо озиратися назад, на Схід, оскільки ми прекрасно знаємо, що в кільці БРЕЛЛ (Білорусь, Росія, Естонія, Латвія, Литва) з московської диспетчерської йде не тільки електрика, а й політичний вплив”, – сказала Грибаускайте.

Як відомо, кандидатуру Далі Грибаускайте розглядають на пост президента Європейської ради.

Related Posts