Молдова/Румунія Новини Міжмор'я

У Молдові відпустили лідера проросійської партії Усатого

У Молдові лідера проросійської “Нашої Партії” Ренато Усатого, якого правоохоронні органи 16 червня затримали на митниці при поверненні до країни, відпустили додому, повідомляє “Європейська правда”.

Як розповів сам Усатий, вийшовши з будівлі прокуратури, прокурори скасували ордер на його арешт, і тепер він планує відвідати всі районні організації своєї партії, щоб “навести там лад”.

Водночас на першу вимогу Усатий повинен з’явитися в прокуратуру. Усатий відзначив, що його партія підтримала нову правлячу коаліцію і уряд, і тепер він готовий допомагати їм працювати на благо країни.

Разом з тим, прем’єр-міністр Майя Санду заявила, що у неї виникли питання до прокурорів, які 16 червня скасували ордер на арешт Усатого.

Як написала глава Кабміну Молдови на своїй сторінці в Facebook, необхідно з’ясувати, яке з рішень прокурорів було незаконним – минуле, про арешт Усатого, або нинішнє.

Ренато Усатий виїхав в Москву в серпні 2016 року після того, як влада порушила проти нього кримінальні справи і намагалася оголосити в міжнародний розшук. У лютому 2018 року він подав у відставку з поста мера міста Бєльці – другого за кількістю населення міста Молдови.

В кінці 2018 року він виїхав з Росії, заявивши, що президент Молдови Ігор Додон намагається організувати його переслідування і в Росії. Усатий кілька місяців жив у Німеччині, після чого поїхав, імовірно, в Румунію. Після зміни влади в Молдові він заявив, що негайно повертається на батьківщину.

Ренато Усатого звинувачують в організації організованого злочинного угруповання, члени якого скоїли два злочини – привласнення чужого майна і замах на вбивство.

Related Posts