Балтія Інші Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Польща

Польща проти кандидатури Франса Тіммерманса на пост голови Єврокомісії

На погляд польських політиків, Тіммерманс негативно налаштований до Польщі і країн регіону

Віце-прем’єр Польщі Яцек Сасін сказав, що проти кандидатури Франса Тіммерманса на посаду голови Європейської комісії не тільки країни Вишеградської групи. Він зазначив, що нідерландський політик, представник соціалістів у Європейському парламенті, показав себе «конфронтаційним та негативно налаштованим до країн нашого регіону», передає “Польське радіо”.

«Я маю надію, що група країн, яка запропонувала Франса Тіммерманса, отверезіє і захоче назвати компромісного кандидата», – зазначив віце-прем’єр. На погляд Сасіна, у цій справі йдеться теж про спробу нав’язування найбільшими євросоюзними країнами – Німеччиною, Францією, Іспанією, Нідерландами – своєї волі меншим країнам Євроспільноти.

Також спікер Сенату Польщі Станіслав Карчевський заявив, що Франс Тіммерманс недружньо ставиться до Польщі та до уряду Права і справедливості, а також не розуміє ситуації посткомуністичних держав і є відірваним від реальності.

Європейські лідери обговорюють найважливіші посади у Спільноті на саміті ЄС, що розпочався вчора у Брюсселі.

У зв’язку із браком домовленості саміт затягується. Варшава намагається заблокувати кандидатуру Тіммерманса. За словами польських дипломатів, Польща хоче таємного голосування у справі вибору президента Європейської комісії.

Польські дипломати вважають, що тоді буде блокуюча меншість. Польща сподівається у такому голосуванні на підтримку Угорщини, Чехії, Хорватії, Ірландії, Естонії та Литви, дуже можливо теж, що Румунії та Латвії. Невпевненою є Словаччина, де влада належить європейським соціалістам і скоріше вони не виступлять проти вибору Франса Тіммерманса.

Related Posts