Новини Міжмор'я Позиція Польща

Віце-прем’єр: Польща проти рішення про повернення Росії голосу в ПАРЄ

За словами Яцека Сасіна, Польща буде жорстко висупати проти повернення голосу Росії у ПАРЄ

«Польща не підтримує рішення про відновлення права голосу у парламентській асамблеї Ради Європи Росією; так просто ми не погодимося з цим рішенням і будемо проти цього жорстко виступати», – заявив у понеділок віце-прем’єр Польщі Яцек Сасін, передає “Польське радіо”.

Сасін заявив, що «не може бути так у цивілізованій Європі, нинішній Європі, аби агресивна політика не мала відповіді у вигляді дійсно рішучих кроків, таких, як виключення з різних дипломатичних органів».

«Польща не підтримує цього рішення. Ми будемо дуже жорстко проти цього. Наші представники у Раді Європи продемонстрували це дуже сильно на найновішій зустрічі (ПАРЄ). Ми не можемо легко миритися з цим рішенням», – сказав Сасін. На запитання, чи можна сподіватися швидкого скасування Європейським Союзом санкцій проти росіян, Сасін відповів, що «нічого на даний момент про це не свідчить».

На коментар, що про це свідчить «поліпшення атмосфери довкола Росії», віце-прем’єр відповів: «Я не знаю, чи можна говорити про поліпшення атмосфери. Напевно, якщо говорити про це рішення (повернення права голос Росії в ПАРЄ – ред.), то, на наш погляд, це дійсно тривожний сигнал», – наголосив він.

«Не зникли, у першу чергу, причини, у зв’язку з якими були введені санкції, Росія надалі окупує Крим, надалі російські підрозділі перебувають на території України і поки не зникнуть ці причини, я не уявляю собі, аби ми могли розглядати скасування санкцій проти Росії», – сказав Сасін.

Нагадаємо, минулого тижня у Страсбурзі Росія знову отримала повне право голосу в ПАРЄ. На знак протесту делегації семи країн: Польщі, Естонії .Литви, Латвії, Грузії, України та Словаччини покинули засідання організації.

Related Posts