Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Позиція Польща

Голова МЗС Польщі: Немає підстав для зміни позиції Заходу щодо Росії

Яцек Чапутович вважає, що пом’якшенню позиції Заходу щодо Росії має передувати зміна агресивної позиції щодо України

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що пом’якшенню політики Заходу щодо Росії має передувати зміна позиції Москви у справі України. Так він прокоментував пропозиції про необхідність повернення членства Росії у групі “Великої вісімки” (G8), передає “Польське радіо”.

Росію вигнали із групи G8 після анексії Криму та розв’язування війни на сході України. Відтоді група зустірчається тільки у форматі G7. Однак президент США Дональд Трамп підтримав повернення Росії до цього кола. “На цих зустрічах ми багато часу присвячуємо Росії, а вона на них відсутня. Я вважаю, що росіяні повинні там бути, аби ми могли безпосередньо розмовляти”, – сказав американський президент, додавши, що повернення зустрічей у формулі G8 за участі Росії сприятиме миру у світі.

Коментуючи цю та подібні пропозиції у Європі, Яцек Чапутович сказав, що немає підстав для зміни позиції Заходу щодо Росії, поки Москва не змінить агресивної позиції щодо України.

“Якби Росія змінила свою політику – то тільки тоді були би підстави для зміни позиції Заходу. Ми підтримуємо збереження єдності Заходу, очікуючи на зміну позиції Росії”, – сказав польський міністр. Очільник польської дипломатії вважає, що слова Трампа – це “випробовування позиції Росії”.

Related Posts