Аналітика Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Росія перед виборами в Україні посилює дезінформацію і пропаганду

Через активний вплив пропаганди і дезінформації Росія намагається підірвати серед українців довіру до Заходу

Перед майбутніми парламентськими виборами в Україні Росія посилює дезінформаційну кампанію, що має підірвати довіру до західних держав. Про це у середу заявив виконавчий директор Європейського фонду за демократію (EED) Єжи Помяновський, передає “Польське радіо”.

«Усі наші партнери повідомляють у цей період про посилену активність дезінформації та пропаганди з боку Росії, а також показують, що вона постійно змінюється. Це означає, що це вже не агресивна пропаганда, а радше підрив довіри, руйнування основних концепцій, що переважають в українському суспільстві», – сказав Помяновський за нагоди міжнародної конференції на тему реформ в Україні, що пройшла цього тижня у Торонто.

Він уточнив, що ці дії полягають у підриві довіри до західних партнерів, зокрема, через дуже активне використання морального лібералізму, тобто переконання українців, що Захід вимагатиме від них прийняття гомосексуальних шлюбів. «Це така кмітлива пропаганда, спрямована менше на ствердження „ходіть до нас, ми ваші друзі”, а радше на те, аби відібрати ту європейську альтернативу, говорячи, що „на вас у тій Європі нічого доброго не чекає”», – сказав директор EED.

На його погляд, гібридні загрози в Україні мають нині два головні аспекти: факт, що суспільство чекає, у першу чергу, підвищення рівня життя і дедалі менше цікавиться геополітичним виміром, а також внутрішній фактор, тобто активний вплив у мас-медіа з боку Росії, а також обмеження доступу до незалежних ЗМІ.

Прикладом цього є прогресуючий процес привласнення медіа-ринку олігархом та кумом Путіна Віктором Медведчуком, «який очевидно представляє інтереси Росії та систематично активізує чергові мас-медіа або частину мас-медіа і нині контролює вже 30-35 відсотків медіа-ринку в Україні», – сказав директор Європейського фонду за демократію.

На переконання Єжи Помяновського, найліпшою протидією цьому є достовірна інформація та демонстрація, що кошти з Євросоюзу будуть головним джерелом фінансування системних перетворень в Україні, як це було у Польщі. Важливо теж, аби ці заходи були розподілені.

«Це наша найліпша зброя, тобто такий розумний розподіл; не вкладання усього в одного великого мовника, що бореться за принципом пропаганда проти пропаганди, а скоріше посилення усіх тих, котрі мають доступ до різних груп суспільства, чи то в Україні, чи у самій Росії», – вважає він. Помяновський додав, що «гібридна війна вимагає гібридної реакції», а це означає необхідність певних зміщень в оборонних бюджетах. «Замість того, аби придбати один F-22, може ліпше інвестувати у телеканал», – запропонував він.

Related Posts