НАТО Новини Міжмор'я Про Україну Співробітництво

Зеленський дозволив ЄС і НАТО проводити навчання в Чорнобилі

Президент має намір створити “зелений коридор” для туристів і запропонував проводити міжнародні навчання на території Чорнобильської зони відчуження.

Україна розробить стратегію розвитку Чорнобильської зони як туристичного об’єкта, а також планує надати Європейському Союзу та Організації Північноатлантичного договору можливість проводити там навчально-тренувальні заходи щодо попередження та ліквідації аварій. Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента, передає point.md.

Зокрема, Володимир Зеленський підписав указ “Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

“Документ передбачає, зокрема, розробку і прийняття Стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об’єкта … Крім того, Україна планує надати можливість проводити в Чорнобильській зоні навчально-тренувальні заходи щодо попередження та ліквідації аварій для партнерів з країн ЄС і НАТО”, – сказано в ньому.

Указ зобов’язує чиновників і правоохоронних органів узгоджувати відвідування Чорнобильської зони через електронний кабінет.

“На жаль, до сих пір зона відчуження є ще й символом корупції в Україні. Це – хабарі, які силовики збирають з туристів, і нелегальний вивіз металобрухту і використання природних ресурсів. Все це дуже скоро припинимо. Давайте нарешті перестанемо відлякувати туристів і перетворимо зону відчуження в науковий і майбутній туристичний магніт “, – сказав Зеленський.

Відповідно до указу, будуть прокладені нові туристичні маршрути, в тому числі по воді, і побудовані нові КПП, а наявні – відновлені і модернізовані.

“Будуть скасовані необґрунтовані обмеження і заборони, наприклад, на відеозйомку. Також Україна буде популяризувати туристичний Чорнобиль на міжнародних заходах, в яких братиме участь”, – йдеться в повідомленні.

Зазначено, що в Чорнобильській зоні покращиться мобільний зв’язок.

“Указ стане початком перетворення зони відчуження в одну з точок зростання нової України. Перш за все ми створимо” зелений коридор “для туристів і приберемо передумови для корупції … Ми повинні дати цій території України нове життя. До сих пір Чорнобиль був негативною частиною бренду Україна. Прийшов час це змінити. Чорнобиль – це унікальне місце на планеті, де природа відроджується після світової техногенної катастрофи, де є справжній “місто-привид”. Ми повинні показати це місце миру: вченим, екологам, історикам, туристам “, – сказа л глава держави.

Related Posts