Новини Міжмор'я Позиція Польща

Прем’єр Польщі: Нова очільниця Єврокомісії дуже реалістична щодо агресії Росії

За словами Моравєцького, фон дер Ляєн дуже реалістично налаштована щодо агресивної політики Росії

«Нова президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн буде дуже реалістично налаштована щодо питання, пов’язаного із агресивною політикою Росії; вона буде чудовою партнеркою для співпраці у безпековій сфері», – заявив у четвер прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький після зустрічі з німецької політикинею у Варшаві, передає Польське радіо.

Очільник польського уряду прокоментував, серед іншого, погляд Урсули фон дер Ляєн на безпекові питання у контексті Росії.

Матеуш Моравєцький сказав, що нова очільниця Єврокомісії «дуже реалістично налаштована щодо питання, пов’язаного із агресивною політикою Росії». «Вона повністю підтвердила подібне розуміння питання безпеки щодо того, як ми на це питання дивимося тут, у Польщі», – сказав прем’єр.

Моравєцький висловив переконання, що Урсула фон дер Ляєн буде «чудовою партнеркою для співпраці» як у межах постійної структурного співробітництва з питань безпеки і оборони країн Євросоюзу (PESCO), так і у збільшенні витрат на оборону до рівня 2% ВВП.

«Ми розуміємо, що деякі країни ЄС мусять ще компенсувати ці недоліки та збільшити свої витрати до 2 відсотків. Польща вже два роки повністю виконує вимогу 2-відсоткових витрат (…)», – зазначив він.

«Можливі загрози безпеці чи на Близькому Сході, чи з боку Росії, чи технологічні загрози, або інші, що надходять з Далекого Сходу та Китаю, очільниця Єврокомісії сприймає дуже правильно і я вірю, що їм буде присвячена відповідна увага у межах політики нової Єврокомісії», – заявив прем’єр.

Нагадаємо, новообрана очільниця Єврокомісії підтримує збереження санкцій проти Росії.

Також Урсула фон дер Ляєн заявила, що потрібно брати до уваги аргументи, зокрема Польщі, у справі міграційної політики Європейського Союзу.

Related Posts