Аналітика Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

Цьогоріч менше українців на ринку праці в Польщі

Українці хотіли б працювати в Польщі, але перешкодою є карантин, який треба пройти після перетину кордону

За даними українського Державного центру зайнятості, кількість безробітних над Дніпром є на 59 відсотків вищою, ніж 12 місяців тому. Українці хотіли б приїхати на заробітки до Польщі, але жорсткі обмеження пов’язані з коронавірусом не полегшують цього, передає Польське радіо.

Це підтверджують дані агентства Grupa Progres, які показують, що минулого року українці домінували на польському тимчасовому ринку праці, і становили 51 відсоток усіх працівників.

Цього року ситуація змінилася. З січня по кінець серпня українці становили 38 відсотків. Як наголошує представниця агенства Юлія Новицька, перешкодою для українців, які хочуть працювати в Польщі, є обов’язок пройти карантин після перетину кордону, а це означає, що не можна швидко починати заробляти гроші.

За даними Державної палати статистики, з вересня цього року мінімальна заробітна плата в Україні зросла до 5000 гривень, тобто приблизно до 685 злотих. Це не багато, порівняно із зарплатою в Польщі, де мінімальна заробітна плата становить 2600 злотих брутто, тобто приблизно 1877 злотих нетто.

Related Posts