Новини Міжмор'я Польща

Сьогодні Сейм Польщі вибере нового спікера

У четвер спікер Сейму Марек Кухцінський заявив про своє рішення піти у відставку зі своєї посади у зв’язку із суперечностями довкола його службових авіаперельотів

Сьгодні Сейм Польщі вибере нового спікера. Марек Кухцінський сповістив учора, що подає у відставку з посади голови нижньої палати польського парламенту після інфорамції мас-медіа та опозиції про авіаперельоти зі статусом HEAD (авіаперельоти найвищих осіб у державі урядовими літаками з офіційною місією – ред.), на які політик брав із собою членів родини та інших парламентаріїв Права і справедливості та їхніх рідних, передає “Польське радіо”.

Заявляючи про свою відставку, Марек Кухцінський сказав, що велика кількість авіаперельовів випливала із вибраної, як пояснив, національної та закордонної моделі праці як спікера. “Однак позаяк грмодаська думка негативно оцінила мою поведінку, я визнав, що не зможу продовжувати виконувати свою функцію”, – наголосив він.

Право і справедоивість поки не оголосила свого кандидата на наступника Марека Кухцінського. Віце-спікер Сейму Ришард Терлецький запевнив, щр керівна партія внесе свого кандидата сьогодні.

Опозциійна Громадянська платформа наголосила, що вибір спікера – це другорядна річ. “Справжня зміна – це не зміна спікера Кухцінського на іншого спікера з ПіС. Це зміна, що може відбутися 13 жовтня на виборах”, – сказав депутат Громадянської платформи-Громадянської коаліції Цезари Томчик. Кандидатом від цієї опозиційної партії на спікера Сейму є віце-спікер Малґожата Кідава-Блонська.

Related Posts