Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Про Україну

МЗС України протестує у зв’язку з візитом Путіна до Криму

Крим і Севастополь є невід’ємною частиною суверенної території України. Жодна поїздка російських представників не здатна змінити статус цих територій, – читаємо в заяві МЗС України

Міністерство закордонних справ України в неділю висловило рішучий протест проти суботнього візиту президента Росії Владіміра Путіна до окупованого Москвою Криму. Візит Путіна не був узгоджений із Києвом, передає “Польське радіо”.

У заяві МЗС України, опублікованій на сайті міністерства, написано, що відомство «висловлює рішучий протест у зв’язку з неузгодженим з українською стороною відвіданням 10 серпня 2019 року президентом РФ Владіміром Путіном тимчасово окупованої території України – Автономної Республіки Крим».

«Цей візит, як і всі попередні візити російської влади на тимчасово окуповану територію України, не погоджений із українською стороною, є грубим порушенням російською стороною суверенітету та територіальної цілісності нашої держави», – читаємо в заяві.

«Cпроби російської сторони та мас-медіа інтерпретувати такі “візити” як “звичайні” внутрішньодержавні поїздки російських посадовців є нікчемними. Крим і Севастополь є невід’ємною частиною суверенної території України. Жодна поїздка російських представників не здатна змінити статус цих територій, визначених Конституцією та законом України, і лише вкотре засвідчить зневагу Росії до загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, включаючи Статут ООН, резолюції Генеральної Асамблеї ООН, а також зобов’язання за двосторонніми та багатосторонніми договорами, в яких беруть участь Російська Федерація та Україна», – наголошує Міністерство закордонних справ України.

Путін відвідав у суботу в Сімферополі, в компанії керівника російської адміністрації Криму Сергія Аксьонова та тимчасового «губернатора» Севастополя Михайла Развожаєва, захід, організований російськими мотоциклістами «Нічні вовки», відомими з прокремлівських симпатій.

Related Posts