Новини Міжмор'я Польща

Суд у Фінляндії відхилив апеляцію польської організації щодо Nord Stream 2

Зареєстрована в Польщі екологічна організація подала апеляцію у справі побудови Nord Stream 2 до адміністративного суду у Фінляндії, який вирішив не розглядати її

Вищий адміністративний суд Фінляндії дозволив російському проєкту Nord Stream 2 провести дві труби газопроводу територією економічної зони країни, передає “Польське радіо”.

“Вищий адміністративний суд залишив чинним рішення Регіонального управління органів державної влади Південної Фінляндії, згідно з яким російський проєкт Nord Stream 2 може провести дві труби газопроводу територією економічної зони Фінляндії”, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що зареєстрована в Польщі екологічна організація Client Earth Prawnicy dla Ziemi подала апеляцію на рішення Регіонального управління органів державної влади в адміністративний суд міста Вааса, який, у свою чергу, відмовився її розглядати. Причина відмови полягає в тому, що суд підрахував територіальну діяльність екологічної організації, яка не поширюється на економічну зону Фінляндії.

Вищий адміністративний суд негайно розглянув апеляцію. Згідно з висновком суду, процедура оцінки впливу будівництва газопроводу на довкілля, що стосується економічної зони Фінляндії, була проведена відповідно до міжнародних угод.

Раніше офіційний представник компанії Nord Stream 2 AG Єнс Мюллер заявив, що через відсутність дозволів від Данії будівництво газопроводу може затриматися.

При запуску проєкту його планувалося завершити до кінця 2019 року.

Газопровід будує російський Ґазпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.
Україна виступає проти будівництва Nord Stream 2 через можливу втрату статусу транзитної країни. Крім того, противниками російсько-німецького газогону є США, Польща і країни Балтії, які застерігають, що ЄС в такому випадку щебільше підсяде на російську газову голку. Дональд Трамп погрожує заблокувати проєкт санкціями.

Related Posts