Новини Міжмор'я Польща

Польський євродепутат є кандидатом на комісара ЄС із сільського господарства

Раніше від висунення на посаду єврокомісара відмовився головний кандидат Польщі – голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський

Януш Войцєховський є новим кандидатом Прольщі на посаду європейського комісара. Про це у понеділок повідомив речник польського уряду Пьотр Мюллєр. Голова Кабінету президента Кшиштоф Щерський відкликав свою кандидатуру на пост комісара Європейського Союзу після того, як отримав пропозицію обійняти посаду комісара ЄС з сільського господарства, передає “Польське радіо“.

За словами речника уряду, міністр Кшиштоф Щерський дотепер не займався галуззю рільництва, у зв’язку з чим прийняв відповідне рішення.

Мюллєр зазначив, що новим кадидатом Польщі на посаду комісара ЄС буде Януш Войцєховський – багаторічний єродепутат, екс-голова Верховної палати контролю та багаторічний член комісії із сільського господарства і розвитку сільських територій у Європейському парламенті. Речник уряду Польщі підкреслив, що Войцєховський є особою, яка своїм професійним та політичним досвідом “була зосереджена на рільничих питаннях”.

“Ми радіємо, оскільки це рішення щодо цієї посади, якщо воно буде остаточно затверджене, – це буде дуже, дуже добре рішення для Польщі, оскільки ця галузь функціонування для нас є дуже важливою. Усі рільничі питання для нас є дуже істотними і бюджет ЄС на рівні усього Євросоюзу у цій галузі є дуже високим”, – підкреслив Мюллєр.

25 липня прем’єр Матеуш Моравєцький поінформував після зустрічі з новою президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, що польським кандидатом на посаду комісара ЄС є голова кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський.

Говорячи у понеділок про рішення відкликати свою кандидатуру, голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський пояснив: “У політиці треба бути чесним, і якщо з’явилася пропозиція посади комісара із сільського господарства для Польщі, а я рільництвом не займався, то вважаю, що чесно цим місцем поступитися комусь, хто може її відповідально обійняти”.

Президентський міністр поінформував, що на своє місце запропонував Януша Войцєховського.

Related Posts