Новини Міжмор'я Позиція Польща Про Україну США

Джон Болтон: Сподіваюся на зустріч Трампа і Зеленського у Варшаві

Радник президента США заявив у Києві, що Трамп і Зеленський матимуть нагоду поговорити під час заходів до 80 роковин ІІ Світової війни у Варшаві найближчими вихідними

Радник американського президента з питань національної безпеки Джон Болтон сподівається, що у Польщі відбудеться зустріч президентів США Дональда Трампа та України Володимира Зеленського. Обидва лідери візьмуть участь у меморіальних заходах до 80 роковин початку Другої світової війни, передає “Польське радіо”.

“Ми розраховуємо, що президенти матимуть можливість поговорити у Варшаві під час заходів, присвячених 80-річчю початку ІІ Світової війни”, – заявив Болтон у вівторок під час свого візиту до Києва.

“Я оптимістичний щодо зустрічі у Варшаві. Лідери вже мали дві дуже теплі розмови (…), і у них знову буде шанс поговорити, хоча я не знаю, скільки триватиме зустріч (з Трампом), зважаючи на участь у церемонії”, – сказав він.

Головні меморіальні заходи до 80 роковин початку Другої світової війни відбудуться у найближчі вихідні. До участі в них до Польщі запросили лідерів держав НАТО, ЄС і Східного партнерства, куди входить Україна.

Болтон прибув до Києва, де, як пояснив, має намір вивчити пріоритети нової української влади. Він теж запевнив, що добре процвітаюча України є у національному інтересі США. Його візит триватиме до четверга, коли присягу складе новообраний український парламент.

Раніше мас-медів у Сполучених Штатах писали, що Болтон має переконати владу України не продавати китайському холдингу завод “Мотор-Січ” у Запоріжжі та передачу технологій цієї компанії. Це один із найбільших у світі виробників двигунів для військових транспортних літаків і гелікоптерів.

За словами “The Wall Street Journal”, на погляд Вашингтона, завдяки цій угоді Пекін може отримати доступ до нових оборонних технологій, а візит Болтона свідчить, що це важливо для національної безпеки США.

Related Posts