Аналітика Новини Міжмор'я Польща

У МЗС Польщі Nord Stream 2 порівняли із Пактом Молотова-Ріббентропа

Побудова Nord Stream 2 нагадала віце-міністру закордонних справ Польщі Шинковському вель Сенку співпрацю Росії і Німеччини під час підписання Пакту Молотова-Ріббентропа

За словами заступника міністра закордонних справ Польщі Шимона Шинковського вель Сенка, під час урочистих заходів до 70 роковин початку Другої світової війни, коли 10 років тому на Вестерплятте одним іх гостей був президента Росії Владімір Путін, влада Польща пов’язувала з тим візитом «фальшиві надії». «У наших відносинах з Росією панувала певна наївність», – сказав він, передає “Польське радіо”.

За словами вель Сенка, тодішня промова Путіна на Вестерплятте «релятивізувала певні підписані договори» та свідчила про критичну оцінку Росії Пакту Молотова-Ріббентропа. Однак, як підкреслив він, потім почалося будівництво газопроводу Nord Stream 2, що, якщо говорити про держави, котрі співпрацюють при цьому проекті, могло нагадувати співпрацю Росії та Німеччини багато років тому. «Газогін в обхід Польщі, держав Балтії, – це саме така угода за спинами», – заявив Шинковський вель Сенк.

За його словами, якби не сильний альянс Польщі і США, питання Nord Stream 2 «було би вже вирішене». «Спротив побудові Nord Stream 2 не є безнадійним саме завдяки союзу зі Сполученими Штатами», – вважає він.

Як відомо, на цьогорічний ювілей роковин початку Другої світової війни Варшава не запросила російську делегацію. Анджей Дуда, натомість, надіслав запрошення державам Європейського Союзу, НАТО та Східного партнерства. Під час головних урочистостей 1 вересня у Варшаві заплановані виступи президентів Німеччини, Польщі та США.

Related Posts