Новини Міжмор'я Позиція Польща Про Україну

МЗС Польщі: Візит Зеленського надасть динаміки польсько-українським відносинам

Голови МЗС Польщі та України обговорили у Варшаві результати візиту Зеленського до Польщі, що він здійснив минулих вихідних

Результати візиту президента України до Варшави, транспорт, ситуація у пунктах пропуску на кордоні, “нормандський формат” були темами понеділкових перемовин міністра закордонних справ Польщі Яцека Чапутовича із міністром закордонних справ України Вадимом Пристайком. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ Польщі, передає “Польське радіо”.

“Міністри обговорили результати візиту президента Володимира Зеленського до Польщі. Вони погодилися, що він (візит – ред.) зробить двосторонні відносини більш динамічними. Міністр Чапутович висловив задоволення заявою про те, що польська сторона зможе проводити пошукові роботи в Україні, про що говорив президент Володимир Зеленський 31 серпня”, – зазначено у повідомленні МЗС Польщі.

“Услід за розмовою президентів, обговорено також тему транспорту у справі ситуації у пунктах пропуску на кордоні та співробітництво митних служб”, – додали у зовнішньополітичному відомстві Польщі.

Крім того, у МЗС наголосили, що Чапутович і Пристайко розмовляли також на тему майбутного “нормандського формату” та інших форм участі міжнародного співтовариства у справі України.

“На додаток, міністр Чапутович переказав українській стороні пропозиції організації у Польщі навчальних візитів для українських депутатів, працівників Офісу президента України та Кабінету міністрів. Вони дозволять обмінятися досвідом у галузях, у яких обидві сторони мають значні компетенції”, – наголосили в МЗС Польщі.

Серед обговорених тем, як зазначили у польському відомстві, було також питання перспективи діяльності Польсько-Українського форуму партнерства.

Від суботи у Варшаві зі своїм першим офіційним візитом перебував президент України Володимир Зеленський. Він зустрівся у столиці Польщі, зокрема, із президентом Анджеєм Дудою, спікером Сенату Станіславом Карчевським та прем’єром Матеушом Моравєцьким, а також головою Громадянської платформи Ґжеґожом Схетиною.

Під час свого візиту до Польщі Зеленський заявив, що готовий розблокувати дозвіл на пошукові та ексгумаційні роботи в Україні. “Я готовий розблокувати дозволи на пошукові роботи в Україні, а польська сторона упорядкує українські місця пам’яті у Польщі”, – заявив український президент після зустрічі із Дудою. Він додав, що запропонував теж президенту Дуді побудувати на кордоні України та Польщі “спільний меморіал примирення”.

Related Posts