Новини Міжмор'я Про Україну

Сенцов заявив, що йому з Кольченком намагалися всучити паспорти РФ

Колишні політв’язні Кремля Олег Сенцов і Олександр Кольченко в ув’язненні продовжували відсікати будь-які спроби вручити їм російські паспорти.

Про це Сенцов заявив на першій після звільнення пресконференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Мені намагалися кілька разів вручити (російський паспорт – ред.), Саша теж розповідав… Намагалися зробити, щоб ми їх отримали – заяви або щось ще, але ми все це відсікали. Тому у нас не було російських паспортів ніяких”, – сказав Сенцов.

Він нагадав, що після незаконної анексії Криму російська влада оголосила, що протягом двох місяців потрібно написати заяву про відмову від російського громадянства, інакше воно надавалося автоматично.

За словами режисера, він не збирався в цьому брати участі.

“Я не визнавав цю окупацію, ці документи, я не збирався нічого писати. Ця вся акція приєднання, захоплення була незаконною, відповідно документи, які видаються, незаконні, а тим більше документи про відмову. Це маячня, я не хотів брати в цьому участі. Відповідно, коли опинився в полоні, у в’язниці, цією ситуацією скористалися і намагалися довести, що я росіянин, і на цій підставі, що я не підлягаю обміну і до мене не (дозволяли) пускати (українського) консула й інші моменти”, – зазначив Сенцов.

Як повідомлялося, 7 вересня відбувся взаємний обмін громадян України і РФ.

В Україну в рамках звільнення прибули 35 українців – 24 військовополонені моряки і 11 політв’язнів, серед яких режисер Олег Сенцов, активіст Олександр Кольченко.

Їх затримали представники російських спецслужб у Криму в травні 2014 року за обвинуваченням у нібито організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою вину не визнали.

Сенцов відбував покарання у місті Лабитнангі, на півночі Росії.

Після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських в’язницях, Сенцов “письмово погодився на прийом їжі”. Він назвав це “вимушеним заходом через загрозу насильницького годування”.

Related Posts