Аналітика Антиросійський фронт Інші Молдова/Румунія Новини Міжмор'я Польща Про Україну

У Польщі антиросійські санкції недостатньо жорсткими вважають 55% опитаних

За найновішим дослідженням, у більшості країн ЄС понад 50% анкетованих вважають санкційну політику щодо Росії збалансованою або недостатньо жорсткою

У більшості країн Європейського Союзу понад 50% виборців вважають санкційну політику щодо Росії збалансованою або недостатньо жорсткою, за винятком Австрії, Греції та Словаччини, передає “Польське радіо”.

У Польщі, Швеції, Данії, Іспанії та Румунії – найбільше громадян, які вважають санкції ЄС щодо РФ “недостатньо жорсткими”. Наприклад, у Польщі такої позиції дотримуються 55%, а в Швеції – 46% респондентів.

У трьох європейських країнах – Австрії, Греції та Словаччині – число жителів, які вважають санкції проти Росії “занадто жорсткими”, більша, ніж частка тих, хто дотримується думки про “збалансовану” або “недостатньо жорстку” політику санкцій ЄС.

Водночас лише ті, хто проголосував за словацьку партію SMER-SD, переконані, що санкції занадто жорсткі. Водночас 55% прихильників польської партії влади Право і справедливість вважають санкції недостатніми.

Респондентів також запитали про те, яку сторону повинен буде, на їхню думку, зайняти Євросоюз у конфліктних ситуаціях між США і Росією.

Згідно з опитуванням, більшість європейців хотіли б, щоб ЄС зайняв нейтральну позицію в такому випадку. Дані опитування вказують, що, наприклад, 33% опитаних в Польщі вважають, що Варшава повинна буде підтримати США. 45% – за нейтралітет.

Підтримати Росію у Польщі готові лише 6%. Решта респондентів не змогли відповісти. Подібні співвідношення показників – в Данії, Чехії, Нідерландах, Франції, Іспанії, Румунії, Швеції, Італії та Угорщині. Тим часом, у Словаччині частка тих, хто вважає, що їхня країна повинна зайняти сторону Росії, вища, ніж кількість тих, хто виступив би за підтримку Вашингтона.

Related Posts