Антиросійський фронт Балтія Новини Міжмор'я

В Естонії засудили чергового росіянина за шпигунство

За попередні декілька років в Естонії та Литві за підозрою у шпигунстві на користь Росії затримали декілька десятків осіб

В Естонії до 5 років позбавлення волі засудили громадянина Росії за шпигунство. Департамент оборонної поліції Естонії (KaPo) поінформував про його затримання у травні, передає “Польське радіо”.

Росіянин має теж сплатити штраф у розмірі 1300 євро, що він отримав “незаконним шляхом”. Вирок був винесений 29 серпня.

Ані подробиць, ні прізвища засудженого не повідомлено. Розкриті тільки його ініціали: А.А.

За попередні 2-3 роки в Естонії затримали щонайменше 15 підозрюваних у шпигунстві в інтересах російських спецслужби, – поінформував естонський портал Postimees.

Попередній вирок у подібний справі був винесений навесні цього року. Суд у Тарту засудив 31-річного Дмітрія Козлова, який має громадянство Естонії та Росії, до шести місяців позбавлення волі. Він збирав та переказував Росії інформацію щодо діяльності, працівників і обладнання одного з департаментів естонської поліції.

Навесні затримали теж експрацівника KaPo Владіміра Кулікова за звинуваченням у діяльності проти естонської держави.

За попередні роки Таллінн і Москва декілька разів обмінювалися шпигунами. Найвідоміша подібна справа трапилася в естонському прикордонному селі Койдула на початку 2018 року. Естонця Райво Сусі, засудженого у Росії до 12 років позбавлення волі, обміняли на Артьома Зінченка, якого естонці засудили до п’яти років.

Наприкінці минулого року також литовці затримали групу осіб, підозрювану у шпигунстві на користь російських спецслужб. Їхня діяльність, за офіційною інформацією, загрожувала національній безпеці. Литовська розвідка на початку року опублікувала звіт, з якого випливає, що найбільшою загрозою для країни є шпигунська діяльність Росії, Білорусі та Китаю.

Слід зауважити, що росіяни складають приблизно одну четверту від 1,3 мільйона населення Естонії.

Related Posts