Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Павло Гриб: Росія – небезпечна і агресивна держава, яка викрадає людей

Наймолодший із українських бранців Путіна сказав, що без підтримки Польщі він би не повернувся в Україну з російської неволі

Один з колишніх бранців Путіна Павло Гриб сказав у розмові з Польським пресовим агентством (PAP), що завдячує своєю свободою, зокрема, підтримці з боку Польщі. Гриба звільнили у результаті найновішого обміну полоненими між Україною та Росією, передає “Польське радіо”.

“Поляки хоробрі. Я вдячний усім, хто мене підтримував. Без вашої допомоги я би не повернувся з неволі. Польща допомагає боротися за людей, котрі були незаконно і без причин ув’язнені. Сьогодні – це громадяни України, завтра, можливо, також громадяни Європейського Союзу”, – сказав Гриб, який від моменту звільнення перебуває у клінічній лікарні “Феофанія” неподалік Києва.

Звільнити 21-річного Павла Гриба закликало, зокрема, Міністерство закордонних справ Польщі, яке після винесення йому вироку (російський суд засудив хлопця до шести років колонії – ред.) опублікувало заяву із категоричною вимогою звільнити в’язня. У ній підкреслювалося, що процес над Грибом був показовим і є ще одним випадком участі російської судової влади у ширших агресивних діях Москви в Європі. Також було звернено увагу, що Гриб страждає від патології ворітної вени, яка приводить кров до печінки і тому потребує спеціалізованої медичної допомоги, яка йому не була надана у російському ув’язненні.

“Дякую за те, що мого батька запрошували на заходи посольства Польщі в Україні. Я знаю теж, що завдяки польським євродепутатам він поїхав до Європейського парламенту, аби розповісти про моє викрадення та ув’язнення”, – сказав Павло Гриб.

Тато молодого бранця Кремля, Ігор Гриб, у травні взяв участь у заході “Людський кошт російської агресії в Україні”, зорганізованому польськими євродепутатами від Права і справедливості Анною Фотиґою та Космою Злотовським за підтримки експосла Республіки Польщі у Києві Яна Пєкла.

Наймолодший із українських політв’язнів згадав також, що коли він перебував у в’язниці, то отримував листи з Польщі. “Найбільше мені сподобалася листівка з Кракова, на якій можна було побачити Площу Ринок. Тепер я хочу відвідати Польщу, країну, яка так мене підтримувала”, – сказав Гриб.

Хлопець підкреслив, що почуває себе зобов’язаним свідчити про те, що з ним сталося. “Я хочу розповідати про долю військовополонених та інші російські злочини. Жителі Європи повинні якомога швидше переконатися, що Росія – це небезпечна і агресивна держава, яка готова викрасти будь-яку людини, навіть ту, яка перебуває на території іншої країни”, – зазначив колишній бранець Путіна.

“Після багаторічного знищення народів Кавказу, Росія напала на Грузію, а потім мою батьківщину, Україну. Утримування українців у російських в’язницях – це форма шантажу України. А тому підтримка світової громадської думки так важлива. Якщо ви забудете про військовополонених та політичних в’язнів, агресор буде почувати себе безкарним”, – додав Гриб у розмові з PAP.

24 серпня 2016 року Павло Гриб поїхав до білоруського міста Гомель, аби зустрітися із 17-річною росіянкою на ім’я Татьяна, з якою познайомився в Інтернеті. За словами незалежних російських ЗМІ, ФСБ звернула увагу на їхнє листування, завербувала дівчину та заманила студента на зустріч, аби викрасти його і вивезти до Росії. Хлопця обвинуватили у зв’язках із українською націоналістичною організацією УНА-УНСО (що заборонена у Росії – ред.) і в схилянні росіянки до підкладання вибухівки у школі в Сочі.

Related Posts