Аналітика Експертна думка Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Малґожата Ґосєвська: У польсько-українському діалозі ще багато чого треба зробити

Про це віцеспікерка Сейму сказала українській газеті «Дзеркало тижня», яка в суботу з’явилася в українських кіосках

«Я завжди дивлюся на польсько-українські стосунки з величезною надією. Рішення про дозвіл на пошукові і ексгумаційні роботи (йдеться про жертв конфлікту, похованих на території України), відкриття на спільний історичний діалог – це дуже важливий чинник, оскільки ця тема між нами завжди була присутня», – сказала Малґожата Ґосєвська, передає “Польське радіо”.

На думку польської політикині, дискусії на історичні теми між Польщею та Україною використовувала Росія. «Цю тему жахливим способом використовувала Російська Федерація, аби збудувати певний антиукраїнський блок у Польщі і антипольський в Україні», – розповіла Малґожата Ґосєвська.

На думку Ґосєвської, у діалозі поміж нашими народами потрібна освіта молодих людей. «Потрібно показувати історичну правду на тему того, що сталося на Волині. Ми не хочемо ніяких розрахунків, ми прагнемо того, аби правда була правдою. Потрібно її триматися, оскільки це – основа порозуміння, про що багато разів говорив президент Лєх Качинський. До діалогу, який опирається на правді, багато разів закликав Іван Павло ІІ», – зазначила віцеспікерка.

Малґожата Ґосєвська також підкреслила, що для Польщі дуже важливо підтримувати Україну у її боротьбі проти російської агресії на Донбасі.

«Ми завжди чітко висловлюємось і захищаємо Україну у питанні дотримання міжнародного права, яке стосується територіальної цілісності та статусу Криму і частини Донбасу, які захопила Російська Федерація. Є незмінні справи, але є й інші важливі для нас питання і ми розраховуємо на розуміння зі сторони українських політиків», – заявила «Дзеркалу тижня» Малґожата Ґосєвська.

Related Posts