Новини Міжмор'я Польща

Польські прокурори продовжують огляд уламків Ту-154М у Смоленську

За неофіційною інформацією, польські фахівці та прокурори перебуватимуть у Смоленську до кінця тижня

У вівторок, 29 жовтня, представники Національної прокуратури Польщі почали другий день роботи на терені військового аеродрому в Смоленську, де вони оглядають уламки літака Ту-154М, що трагічно розбився 10 квітня 2010 року. За неофіційною інформацією, польські прокурори будуть у Смоленську до кінця тижня, передає “Польське радіо”.

Подробиці проведення робіт невідомі. У Національній прокуратурі лиш повідомили, що йдеться про заплановані процедурні заходи, пов’язані з оглядом уламків.

Слідчий комітет Російської Федерації заявив у понеділок, що «заходи польських фахівців проводять із використанням фото- та відеозйомки». «Польська делегація з 7 осіб, до складу якої входять представники Національної прокуратури Польщі, здійснюють огляд елементів літака за участю співробітників Головного слідчого управління та Головного управління криміналістики (Криміналістичного центру) СК Росії», – говориться у повідомленні російської сторони.

У Слідчому комітеті РФ теж учергове заявили, що «у російського слідства немає сумнівів щодо обставин авіакатастрофи, а всі зібрані матеріали беззаперечно свідчать про помилкові дії екіпажу, який продовжив захід на посадку в умовах відсутності видимості».

У Комітеті також вкотре запевнили, що «російська сторона завжди максимально відкрита до взаємодії з даного питання».

Зазначається, що за цей рік це другий візит представників польської сторони до Росії у зв’язку з розслідуванням обставин катастрофи польського літака Ту-154М. Попередній такий візит відбувся у травні цього року. Прокурори тоді проводили заходи, пов’язані з оглядом уламків Ту-154М, що знаходяться в ангарі на летовищі Смоленськ-Північний. Речниця Національної прокуратури Польщі тоді сказала, що «огляд не було завершено».

За неофіційною інформацією, метою нинішнього візиту польських прокурорів є проведення досліджень, що потрібні американським експертам, котрі співпрацюють із польськими слідчими в розслідуванні трагедії.

Нагадаємо, з’ясуванню причин авіакатастрофи, що трапилася 10 квітня 2010 року неподалік Смоленська, від початку перешкоджає російська сторона. До сьогодні Росія не повернула Польщі уламків машини, пояснюючи, що це речові докази для російських правоохоронних органів. Польщі не повернули також бортові самописці, тобто так звані чорні скриньки. Москва нерегулярно відповідає на звернення польської прокуратури щодо правової допомоги, а також блокує можливість додаткового допиту свідків, зокрема, диспетчерів з летовища у Смоленську.

Related Posts