Антиросійський фронт Новини Міжмор'я Польща

З Польщі видворено російського консула. Виявлено «гібридних» шпигунів

Портал tvp.info розкриває досі невідомі операції польської контррозвідки

З метою нейтралізації загрози іноземної розвідки Агентство внутрішньої безпеки використовує правові можливості стосовно перебування іноземців на території Республіки Польща, передає “Польське радіо”.

Завдяки діяльності Агентства останніми роками з Польщі видворено або відмовлено у в’їзді іноземцям, яких присутність була б пов’язана із загрозою польського державного інтересу.

Як повідомляє портал tvp.info, завдяки діям підрозділу контррозвідки Агентства внутрішньої безпеки в березні цього року з Польщі видалено віцеконсула Генерального консульства Російської Федерації в Познані. На основі висновків польських агентів чоловіка визнали персоною нон ґрата, йому заборонено в’їзд до Польщі і на територію Шенгенської зони. Росіянин займався діяльністю, несумісною з дипломатичним статусом, що могла завдати шкоди польсько-російським відносинам.

Черговий не оприлюднений досі приклад дій контррозвідки Агентства внутрішньої безпеки – це заборона в’їзду до Польщі та Шенгенської зони трьом так званим експертам, які керували російськими гібридними операціями в Європі: Олєґа Б., Дмітрія К. і Алєксєя М. Це відбулося наприкінці 2017 року.

Олєґ Б. – це заступник московського дослідного центру і директор Російсько-українського інформаційного центру; сам представляється міжнародним радником лідерки французького Національного фронту Марін Ле Пен.

Дмітрій К. – російський політолог і публіцист, пов’язаний з інформаційним агентством Реґнум, що є прикриттям для російських спецслужб у сфері ведення інформаційної війни в Центрально-Східній Європі.

Алєксєй М. – офіцер російської розвідки, виступає як експерт у міжнародних справах. Належав до головних замовників проросійських проектів, які реалізувало в Польщі оточення однієї з політичних партій.

Агентство внутрішньої безпеки встановило, що всі ці особи були провідними модераторами російських гібридних дій у Європі. На прохання очільника Агентства їм заборонено в’їзд до Польщі та Шенгенської зони.

Про наступний приклад дій цього відділення Агентства внутрішньої безпеки повідомлено вже раніше – це випадок зі Швеції, де 2018 року засуджено агента, який співпрацював з китайською розвідкою. Судовий процес спирався передусім на матеріали польського Агентства; він стосувався шпигунських дій проти тибетської діаспори в Швеції і не лише. Завдяки польській контррозвідці вдалося задокументувати перебування обвинуваченого в Польщі та встановити дані офіцера, який ним займався. Через те, що він діяв у Польщі під дипломатичним прикриттям, чоловіка видворили і заборонили в’їзд до Польщі та ЄС.

У жовтні 2017 року на вимогу глави Агентства внутрішньої безпеки з території Республіки Польща відправлено Дмітрія К. – представника Російського інституту стратегічних досліджень у Москві, тобто установи, що вважається аналітичною базою російської розвідки. У Польщі він працював як науковець, а насправді ініціював елементи гібридної війни проти Республіки Польща та підтримував контакти з російськими спецслужбами. До його наукових завдань належало, зокрема, шукати в науковому середовищі людей із проросійським світоглядом, втягати їх у співпрацю, а також давати інструкції стосовно поширення проросійської пропаганди.

2018 року завдяки діяльності Агентства внутрішньої безпеки знейтралізовано активність двох мережевих структур, що беруть участь у російській гібридній та інформаційній війні проти Республіки Польща.

У зв’язку із зібраними в цій справі матеріалами Агентство внутрішньої безпеки встановило персональні дані осіб, які займаються діяльністю, спрямованою проти безпеки Республіки Польща. П’ятьом особам заборонено в’їзд до Польщі. Єкатєріну Ц. та Анастазію З. затримано в Польщі з метою видворення.

Останніми роками голова Агентства внутрішньої безпеки також скористався правом давати негативну оцінку стосовно заяв про надання польського громадянства. Таких випадків було 19.

Related Posts