Новини Міжмор'я Польща

Дональд Туск не братиме участі у виборах президента Польщі

Голова Європейської ради заявив, що він не балотуватиметься на посаду президента Польщі на майбутніх виборах у 2020 році

Експрем’єр-міністр Польщі та чинний голова Європейської ради Дональд Туск не балотуватиметься у президенти на майбутніх виборах у 2020 році. Про це польський політик заявив у вівторок у розмові з журналістами телеканалів Polsat News і TVN24, передає “Польське радіо”.

“Я оголошую це рішення сьогодні, бо час підганяє, і я не хотів би жодним чином перешкоджати опозиції у процесі вибору кандидатів”, – сказав Туск.

“Я вважаю, що ми можемо виграти ці вибори, але для цього потрібний кандидат, який не буде обтяжений багажем важких, непопулярних рішень, а я таким багажем обтяжений ще з часів, коли був прем’єр-міністром”, – наголосив він. Політик заявив, що підтримуватиме кандидата опозиції на майбутніх президентських виборах.

“Я використаю будь-яку можливість, аби надалі зміцнювати позицію Польщі в Європі і світі”, – сказав президент Європейської ради.

1 грудня завершується каденція Дональда Туска на посаді голови Європейської ради. Він є кандидатом на голову Європейської народної партії. Нового лідера найбільшого загальноєвропейського партійного об’єднання Європи виберуть 20 листопада на конгресі у Загребі.

Нагадаємо також, що представники Права і справедливості та польського уряду раніше заявляли, що кандидатом керівної партії на виборах президента буде чинний очільник польської держави Анджей Дуда.

Польська опозиція активно обговорює, хто може стати основним опонентом чинного президента Польщі. Дотепер вважалося, що головним суперником для Дуди може бути Туск. Після його відмови не виключено, що серед опозиційних кандидатів проведуть праймеріз за право стати основним суперником чинного президента Польщі.

Серед претендентів називають попередню віцеспікерку Сейму від Громадянської коаліції Малґожату Кідаву-Блонську, мера Варшави Рафала Тшасковського, лідера Польської селянської партії Владислава Косіняка-Камиша чи лідера лівої партії Весна Роберта Бєдроня.

Related Posts