Новини Міжмор'я Польща Про Україну Співробітництво

Україна сподівається на належне упорядкування українських місць пам’яті у Польщі

Про це у Львові заявив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква під час 28 засідання Консультаційного комітету президентів України і Польщі

У Львові відбулося засідання Консультаційного комітету президентів Польщі та України, під час якого обговорено відносини між двома державами та реалізацію домовленостей, досягнутих під час зустрічі Анджея Дуди і Володимира Зеленського у серпні у Варшаві, передає “Польське радіо”.

Польщу на перемовинах представляв голова Кабінету президента Кшиштоф Щерський, а Україну – заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква, повідомило у вівторок ввечері офіційне інтернет-представництво Зеленського.

Це було вже 28 засідання Консультаційного комітету. Згідно із повідомленням, Щерський поінформував про ситуацію у Польщі після жовтневих парламентських виборів та підтвердив незмінну підтримку Варшави для європейських та євроатлантичних прагнень України.

Він також запевнив у готовності польської сторони й надалі докладати зусиль для відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Своєю чергою, на сайті українського президента говориться, що Ігор Жовква розповів про прогрес України в реалізації реформ, а також поінформував про кроки Зеленського з метою припинення війни на Донбасі. Заступник керівника Офісу президента подякував за політичну підтримку, яку Польща надає Україні на міжнародній арені, насамперед у межах Європейського Союзу та НАТО.

Повідомляється, що учасники зустрічі позитивно оцінили прогрес у реалізації домовленостей, пов’язаних зі спільною історичною пам’яттю. Як зазначено, Жовква висловив сподівання, що одним із результатів перезавантаження українсько-польського діалогу буде належне упорядкування місць української пам’яті на території Польщі.

Нагадаємо, нова українська влада погодилася скасувати заборону на проведення на території України пошукових робіт та ексгумацій останків польських жертв конфліктів та воєн. Ці роботи Україна заблокувала в 2017 році після знесення українського пам’ятника воякам УПА у Грушовичах на Підкарпатті.

Після свого найновішого перебування у Варшаві, Володимир Зеленський висловив надію, що польська сторона упорядкує українські місця пам’яті на своїй території. Він запропонував теж президенту Дуда побудувати на кордоні України і Польщі «спільний меморіал примирення».

Related Posts