Новини Міжмор'я Польща

У Польщі оштрафували компанію, пов’язану з Nord Stream 2

Управління конкуренції та захисту прав споживачів оштрафувало на 40 млн євро фірму, яка бере участь у побудові російського газогону Nord Stream 2

Управління конкуренції та захисту прав споживачів (UOKiK) наклало рекордний штраф на фірму, яка бере участь у побудові газогону Nord Stream 2. Компанія Engie Energy має заплатити 172 мільйони злотих (40 млн євро) за ігнорування співробітництва з Управлінням, передає “Польське радіо”.

Президент UOKiK Марек Нєхцял сказав, що Engie Energy не надало Управлінню необхідної інформації. За його словами, підприємства, проти яких Управління відкрило провадження, мають юридичний обов’язок співпрацювати з UOKiK. Якщо компанії не нададуть необхідні документи, їх оштрафують.

Марек Нєхцял додав, що рішення не заблокує побудову другої гілки газогону дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Він зазначив, що будівництво Nord Stream 2 завершується.

Цей штраф є результатом провадження, яке UOKiK розпочав у квітні 2018 року проти Ґазпрому та п’яти інших компаній.    

Справа стосується оскарження UOKiK у справі створення консорціуму, що має побудувати другу гілку газогону дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Наприкінці 2015 року шість компаній внесли в UOKiK клопотання про згоду на створення спільного підприємства – Nord Stream 2 AG з осідком у Швейцарії.

Related Posts