Новини Міжмор'я Польща

Анджей Дуда призначив Матеуша Моравєцького прем’єром Польщі

Польський президент доручив попередньому прем’єру місію сформування нового уряду

Сьогодні президент Польщі Анджей Дуда під час спеціальної церемонії у Президентському палаці призначив Матеуша Моравєцького на посаду прем’єр-міністра і доручив йому місію формування нового польського уряду, передає “Польське радіо”.

«Результат виборів є однозначним, самостійну більшість одержала Об’єднана правиця і природньо, що місію створення уряду отримує попередній прем’єр», – наголосив польський президент. Дуда підкреслив, що парламентські вибори дали однозначні результати. Він нагадав, що вже вибрані спікери обох палат польського парламенту, і наступним етапом функціонування демократичної держави є створення нового уряду.

«Я маю надію на продовження співпраці з прем’єром Матеушом Моравєцьким, ми маємо спільне бачення розвитку Польщі та пріоритетів, що мають бути реалізовані», – додав Дуда.

У свого чергу, Матеуш Моравєцький висловив надію, що «перші чотири роки (його прем’єрства – ред.) були свого роду розбігом, наступні чотири роки будуть стрибком розвитку».

Він подякував президенту Дуді за довіру та можливість продовження місії «поліпшення стандарту життя поляків».

Нагадаємо, у вівторок Анджей Дуда прийняв відставку попереднього уряду Матеуша Моравєцького. До часу призначення нового Кабінету міністрів президент доручив попередньому очільнику польського уряду виконання обов’язків.

Згідно з Конституцією Польщі, президент звільняє уряд після відставки прем’єра на першому засіданні Сейму після парламентських виборів. Потім президент має 14 днів на призначання нового прем’єр-міністра, який пропонує склад уряду і представляє програму дій свого Кабінету міністрів (виступає з експозе), а також звертається за вотумом довіри до уряду, що надає Сейм абсолютною більшістю голосів за наявності не менше половини встановленої законом кількості депутатів.

Повідомляється, що призначення уряду може відбутися вже у п’ятницю, а експозе прем’єра у Сеймі – у вівторок, 19 листопада.

Related Posts