Аналітика Експертна думка Новини Міжмор'я Польща Про Україну

Вітольд Ващиковський: Повернення України до Росії – це повернення до злиднів

Ексміністр закордонних справ запевнив, що, незважаючи на історичні розбіжності, Польща ніколи не буде блокувати прагнень України вступити в НАТО та ЄС

Ексміністр закордонних справ Польщі та голова делегації Європейського парламенту з відносин з Україною Вітольд Ващиковський не бачить підстав, аби влада України і президент Зеленський зійшли з шляху європейської інтеграції. Про це він сказав в інтерв’ю Українській правді, переда “Польське радіо”.

Польський євродепутат запевнив також, що Польща ніколи не заблокує українських прагнень до зближення з європейськими та євроатлантичними структурами. За його словами, Україна з кожним роком стає все ближчою до Європи. «Українці дедалі частіше подорожують до Європейського Союзу і бачать, яким є там життя. Достатньо поїхати до Польщі, аби зрозуміти, як змінилася ця країна у складі ЄС», – сказав він.

На погляд Ващиковського, у цій ситуації говорити про відступ від проєвропейського курсу буде дедалі важче.

«Адже все більш зрозуміло, що повернення до Росії буде поверненням до злиднів», – підкреслив він.

Євродепутат нагадав, що Зеленський обіцяв під час своєї виборчої кампанії проведення реформ, через які раніше пройшла Польща та інші країни нашого регіону.

«Він розуміє, що якщо цього не станеться, то може повторитися ситуація 2014 року, коли Янукович відмовився від європейського курсу (…)», – сказав він, нагадуючи про Революцію гідності.

Вітольд Ващиковський, серед іншого, також запевнив, що Польща, незалежно від історичних розбіжностей, ніколи не буде проти прагнень Києва до зближення із європейськими та євроатлантичними структурами.

Він наголосив, що відносини між нашими країнами останнім часом змінилися. На його погляд, нині українська та польська сторони налаштовані на пошуки згоди з історичних питань. «Питання історії не можуть викликати між нами воєн. Ми мусимо їх розв’язати та йти далі», – додав він.

Ващиковський сказав, що Польща не має територіальних претензій до України, а все, чого вона хоче, – це збереження своєї національної пам’яті. Він навів приклад Меморіалу львівських орлят у Львові та левів, що до сьогодні стоять прикриті дошками. «У Польщі не має жодної політичної сили, яка би хотіла відібрати Львів. Усе, чого ми хочемо, – це зберегти пам’ять», – сказав польський політик.

Ексміністр закордонних справ також запевнив, що Польща не буде проти вступу України до НАТО та ЄС у зв’язку з історичною політикою. «Така можливість з нашого боку повністю виключена. Я не бачу жодної можливості, аби Польща раптом почала блокувати шлях України до НАТО або ЄС», – заявив Вітольд Ващиковський.

Related Posts