Новини Міжмор'я Польща

Німеччина оскаржила перемогу Польщі у справі газогону Opal

Польщі доведеться ще раз у Суді Європейського Союзу захищати свої інтереси у зв’язку з апеляцією Німеччини на попереднє рішення у справі газогону Opal, що є німецьким відгалуженням Nord Stream

Німеччина оскаржила рішення Суду Європейського Союзу у справі газогону Opal, німецького сухопутного відгалуження від російського Nord Stream. Інформацію, опубліковану порталом Energetyka24, підтвердила у понеділок брюссельська кореспондентка Польського радіо.

“Справу – Німеччина проти Польщі – зареєстрували і вона отримала номер”, – почула Беата Пломецька у Суді в Люксембурзі. Водночас від апеляції відмовилася Європейська комісія.

Нагадаємо, у вересні Суд ЄС анулював рішення Єврокомісії від 2016 року, що дозволяло російському Ґазпрому використовувати більше потужностей трубопроводу. Це була перемога Польщі, яка оскаржила рішення Єврокомісії – судді з Люксембургу підтримали аргументи Польщі. Вони визнали, що рішення Єврокомісії ухвалили з порушенням принципу енергетичної солідарності.

У п’ятницю минув граничний термін оскарження цієї постанови. Деякий час уже було відомо, що Єврокомісія не буде оскаржувати рішення Суду ЄС. Про це під час неофіційних розмов говорили її представники, а офіційно вони переконували, що Комісія прихильна до принципу солідарності.

Під час розгляду спірного питання у Суді Євросоюзу Єврокомісію підтримувала Німеччина і саме вона тепер звернулася із апеляцією. Це означає, що Польщі доведеться ще раз захищати свої інтереси у Люксембурзі.

Польський уряд наголошував, що повне використання потужностей газогону дозволить Ґазпрому перенаправити на ринок додаткові об’єми газу, що загрожує безпеці постачань до ЄС, зокрема до Польщі. Влада у Варшаві наголошувала теж, що це рішення узалежнює від постачань блакитного палива з Росії і це коли Європа хоче зменшити цю залежність.

Related Posts